تبریز – نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به ضرورت اجرای طرح امنیت اخلاقی گفت: نباید در این خصوص به جو سازی ها و فضا سازی ها توجهی کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ نماز جمعه این هفته تبریز به امامت آیت الله مجتهد شبستری امام جمعه تبریز در مصلی اعظم امام خمینی(ره) این شهر و باحضور گسترده و باشکوه نمازگزاران تبریزی اقامه شد.

آیت الله محسن مجتهد شبستری نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز در خطبه های نماز جمعه تبریز با اشاره به برداشت پول های بلوکه شده ایران توسط آمریکا گفت: از دولت انتظار می رود تا زمانی که اموال غارت شده ایران به کشور بازنگردد، مسئولان از فروش آب سنگین به آمریکا خودداری کنند.

وی با تاکید بر اینکه دولت باید از لحاظ حقوقی این دو میلیارد دلار دست ‌‌درازی به پول‌ های بلوکه شده ایران در آمریکا را پیگیری کند، ادامه داد: طرح اخیر دولت و کنگره آمریکا برای این دست درازی به اموال ایران نشان داد که آنها به هیچ عنوان قابل اعتماد نیستند.

امام جمعه تبریز سپس با اشاره به اجرای طرح امنیت اخلاقی توسط نیروی انتظامی گفت: باید این طرح با صلابت اجرا شود و به جوسازی ها هم توجهی نکرد.

آیت‌الله مجتهد شبستری همچنین با بیان اینکه حفظ امنیت اخلاقی جامعه در کنار پیشرفت و تولید ثروت ملی و پیشرفت علمی و فناوری ضروری است، ادامه داد: باید در بحث امنیت اخلاقی بعداز برنامه ریزی و تصمیم های درست برنامه ها اجرا شود و دیگر به جوسازی و فضاسازی توجهی نکرد.

وی با تبریک ولادت حضرت علی اکبر(ع) گفت: حضرت علی اکبر(ع) باید الگوی جوانان ایرانی باشد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی با تاکید بر اینکه حضرت علی اکبر(ع) از لحاظ ظاهری بسیار شبیه پیامبر اکرم(ص) بود، گفت: اما آنچه که ایشان را به رسول خدا بیشتر نسبت می‌داد اخلاقشان بود و حضرت علی اکبر(ع) اهل تفکر و تدبر در آفرینش بوده و در جوانمردی‌ شان زبانزد همگان بود.

امام جمعه تبریز سپس به سفر خود به سوریه اشاره کرد و گفت: به فضل‌ الهی فتح و نصرت‌ الهی در سوریه نزدیک است.

آیت‌الله مجتهد شبستری با بیان اینکه هم اکنون داعش در بیابان های سوریه مستقر است و به زودی همه آنها نابود می شوند، افزود: بر اساس گزارشات میدانی داده شده توسط فرماندهان تمام مناطق دارای سکنه سوریه از دست داعش آزاد شده است.