اراک – امام جمعه اراک بر لزوم آمادگی نیروهای مسلح و آحاد جامعه در برابر توطئه های دشمنان نظام اسلامی تاکید کرد و گفت: غلبه بر دشمن در سایه هوشیاری و نفوذ ناپذیری در تمامی زمینه ها میسر می‌شود.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های نماز عبادی سیاسی روز جمعه اراک اظهار داشت: ما باید آمادگی را در کشور روز به روز ارتقا بخشیم و در تمامی زمینه ها هوشیاری خود را حفظ کنیم چرا که در منطقه با گروه ها و رژیم هایی همچون داعش، آل سعود و رژیم اشغالگر صهیونیستی روبرو هستیم.

وی افزود: باید با همت بلند از میان این مسائل عبور کنیم و در این مسیر سپاه، نیروی های بسیج، نیروهای زمینی، هوایی و دریایی باید ضریب آمادگی خود را ارتقا ببخشند چون دشمن همواره در کمین ماست و بنابراین باید ضریب آمادگی و هوشیاری مان را افزایش دهیم و نفوذ ناپذیر باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان داشت: باید نظام اسلامی و راه حق را حفظ کنیم تا زمانی که این پرچم حق را به پرچمدار آن امام زمان(عج) تحویل دهیم و اگر در این راه به شهادت برسیم بالاترین افتخار است.

دری نجف آبادی تاکید کرد: دفاع از اسلام و ولایت و امامت و قرآن در مقابل توطئه های دشمنان قرآن و اسلام، مهمترین وظیفه همه ما است و همه ما باید در این مسیر حرکت کنیم.

وی افزود: مقام معظم رهبری اخیرا بر مساله بسیار مهم امنیت اجتماعی و خانوادگی تاکید کردند و نقش نیروی انتظامی را در این زمینه بیان کردند، بنابراین نیروهای انتظامی باید از سلامت کامل برخوردار باشند و طوری عمل کنند که مردم احساس کنند در مقابل قاچاقچیان، سارقان، شبکه های فساد و فحشا و کسانی که امنیت جامعه را به خطر می اندازند در امان هستند و نیروی انتظامی با آنها قاطعانه برخورد می کنند.

امام جمعه اراک تاکید کرد: نیروی انتظامی در ارتباط با مردم باید رفتار پدرانه و رأفت آمیز داشته باشد و مردم نیز باید با نیروی انتظامی همکاری و تعامل داشته باشند تا امنیت اجتماعی بیش از پیش در جامعه برقرار شود.

دری نجف آبادی با اشاره به فرارسیدن جشن های ولادت حضرت ولیعصر(عج) گفت: بهترین عبادت ها انتظار فرج است و منتظران بدانند که بعد از هر سختی آسانی است و امام زمان(عج) پس از ظهورشان، عدالت علوی را در دنیا پیاده خواهند کرد.

وی تاکیدکرد: جشن های ولادت امام زمان(عج) در استان باید بدون تشریفات غلط و با کمال متانت و وقار و آبرومندانه برگزار شود و همه جا آثار نورانی امام زمان(عج) تجلی پیدا کند.

امام جمعه اراک با اشاره به روز ملی جمعیت نیز گفت: تربیت فرزند صالح یک اقدام بسیار ارزشمند است و باید نهادهای تربیتی در کشور افراد لایق پرورش دهند و این فرزندان شایسته کسانی هستند که برای اسلام و نظام اسلامی منشا خیر و برکت خواهندبود.

دری نجف آبادی با اشاره به سالروز تحریم تنباکو بیان داشت: مرحوم میرزای شیرازی با فتوای خود پایه های نظام ستم شاهی و انگلیس را به لرزه درآورد و امروز نیز علمای ما در هر زمینه ای با فتوای خود در مسیر اقتدار جامعه اسلامی گام برمی دارند.

وی با اشاره به شهادت تعدادی از هموطنان در خان طومان سوریه یاد آنها را گرامی و بیان داشت: باید به ایثارگری و شجاعت این افراد احسنت گفت و همه ما باید از رشادت آنها در راه حفظ اقتدار اسلام الگوگیری کنیم.

امام جمعه اراک با اشاره به روز پاسدار و ولادت سیدالشهدا(ع) نیز گفت: این روز را به تمام نیروهای مسلح و پاسداران و جانبازان تبریک می گوییم و امیدواریم زحماتشان ذخیره آخرتشان باشد و نظام اسلامی را همواره سربلند و مقتدر در مقابل دشمنان نگه دارد.