وزیر خارجه ترکیه در حاشیه نشست ناتو در بروکسل اعلام کرد: سال آینده سامانه اس-۴۰۰ را از روسیه دریافت می‌کنیم.

به گزارش پرس شیعه به نقل از حریت، مولود چاوش‌اوغلو وزیر خارجه ترکیه از ورود نخستین سری سامانه موشکی اس-۴۰۰ از روسیه به این کشور در سال آینده میلادی خبر داد.

وزیر امور خارجه ترکیه در حاشیه نشست سران کشورهای عضو ناتو در بروکسل پایتخت بلژیک درباره خرید سامانه اس-۴۰۰ از روسیه به خبرنگاران گفت: اواخر سال آینده نخستین سری آن به ترکیه وارد خواهد شد. این مساله نیاز به توضیح ندارد.

وی با اشاره به اینکه برخی مقامات ناتو درباره خرید سامانه مذکور توسط ترکیه از روسیه سخن گفته اند، تصریح کرد: بخش فنی این موضوع قابل درک است؛ برای مثال بررسی اینکه سامانه اس-۴۰۰ از توان شناسایی سیستم های ناتو و متحدان آن برخوردار است یا نه. در این زمینه ما نیز حساس هستیم و یکی از شروط خرید آن نیز این قضیه بود.

چاوش‌اوغلو  ادامه داد: تامین این سامانه نیاز فوری ترکیه بود. تا زمانی که این نیاز از سوی متحدان ما رفع نشده و بهترین پیشنهاد نیز توسط روسیه ارائه شده است، به این اقدام ادامه خواهیم داد. ترکیه کشوری مستقل و آزاد است.

وزیر خارجه ترکیه تصریح کرد: در حال حاضر، مهم‌ترین عنصر تهدیدکننده ناتو و متحدان آن گروه‌های تروریستی به شمار می روند که باید برای مبارزه با آنها تدابیر لازم را اتخاذ کند.