نماینده تشکیلات خودگردان در روسیه از دیدار محمود عباس با پوتین در مسکو خبر داد.

به گزارش پرس شیعه، عبدالحفیظ نوفل نماینده تشکیلات خودگردان فلسطین در مسکو در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آناتولی از سفر محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان به روسیه و دیدار وی با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری این کشور با محوریت مناقشه فلسطین با رژیم صهیونیستی خبر داد.

نماینده تشکیلات خودگردان فلسطین در این باره گفت که رئیس تشکیلات خودگردان طی روزهای ۱۳ تا ۱۶ ماه جاری به مسکو رفته و با رئیس جمهوری روسیه دیدار و رایزنی خواهد کرد.

وی در این خصوص اعلام کرد: عباس و پوتین در این دیدار به بررسی روابط دو جانبه و تحولات اخیر در خاورمیانه به ویژه حل و فصل مناقشه فلسطین-اسرائیل خواهند پرداخت.

عبدالحفیظ نوفل با بیان اینکه دیدار دو طرف پیش از نشست ولادیمیر پوتین و دونالد ترامپ رؤسای جمهوری روسیه و آمریکا در هلسینکی پایتخت فنلاند صورت می گیرد، اظهار داشت: ما به دنبال ایجاد یک مکانیسم بین‌المللی برای حل مناقشه فلسطین و اسرائیل هستیم. عباس در دیدار با پوتین این مساله را مورد بررسی قرار خواهد داد.

نماینده تشکیلات خودگردان در روسیه ادامه داد: قدس قابل معاوضه و فروش نیست. اسرائیل علیرغم اینکه ما اقدامات اخیر آمریکا در قبال این شهر را رد کردیم، با استفاده از وضعیت موجود فعالیت های غیرقانونی شهرک سازی خود در سرزمین‌های اشغالی فلسطین را افزایش می دهد.