بوشهر – امام جمعه عسلویه گفت: کمترین حق این مردم اشتغال است؛ دریا که آلوده شده، هوا آلوده شده، کشاورزی مختل شده است و امرار معاش مردم با مشکل روبرو شده و حق مسلم مردم کار در این صنایع است.

به گزارش پرس شیعه؛حجت‌الاسلام سید علی هاشمی‌ نژاد در خطبه‌ های امروز نماز جمعه عسلویه با تبریک میلاد امام حسین و روز پاسدار اظهار داشت: پاسداران فداکاری در سپاه عسلویه و منطقه چهارم در شرایط سخت منطقه خدمت می کنند و حافظ امنیت هستند و در سایه مجاهدت این عزیزان امنیت خوبی در شهرستان برقرار است.

وی با اشاره به بیانات رهبری و بحث تلاش دشمنان برای اسلام هراسی و ایران هراسی و شیعه هراسی برای تشنج آفرینی و اختلاف در منطقه، افزود: هدف اصلی از فتنه داعش و تکفیری‌ها تضعیف و انحراف اسلام و ایجاد اختلاف و جنگ منطقه‌ای است.

امام جمعه عسلویه خاطرنشان کرد: از تاسیسات از مدیران و مسئولان گزارش می‌خواهم؛ قرار بود فرماندار محترم گزارشی در مورد اشتغال بدهد که هنوز معلوم نیست.

وی ادامه داد: مسئولان اشاره‌ای کردند و گفتند منتظر اتفاق خوب هستیم که بعد گزارش دهیم؛ امیدواریم که همین شود و با دست پر بیایند و گزارش دهند. مسئولان منطقه ویژه هم قرار بود گزارشی بدهند در مورد اشتغال در این منطقه که امیدواریم محقق شود.

هاشمی‌نژاد با اشاره به اینکه اشتغال حق همه مردم و به‌ویژه مردم شهرستان عسلویه است، گفت: کمترین حق این مردم اشتغال است؛ دریا که آلوده شده، هوا آلوده شده، کشاورزی مختل شده است و امرار معاش مردم با مشکل روبرو شده و حق مسلم مردم کار در این صنایع است.

وی گفت: کمترین حق مردم اشتغال هست و باید نگاه ویژه و سهمیه خاص شهرستان در نظر گرفته شود.

امام جمعه عسلویه ادامه داد: اگر آلودگی هست برای مردم این شهرستان است و اگر دریا و کار در دریا و کشاورزی مشکل پیدا کرده است، برای مردم این شهرستان است و متاسفانه در بحث اشتغال باز سهل‌انگاری می‌شود.

امنیت ما در گرو جانفشانی شهدای حرم است

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام محمد حمیدی‌نژاد در خطبه‌های امروز نماز جمعه عسلویه با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در دیدار مسئولان نیروی انتظامی اظهار داشت: به فرموده رهبری، در جامعه‌ای که امنیت نباشد همه چیز معلق می‌شود.

وی با بیان اینکه در بحث اقتصاد مقاومتی امنیت پایه اساس اصلی آن است، افزود: بحمدالله امن‌ترین کشور شاید در کل دنیا ایران اسلامی است که این امنیت راحت به دست نیامده و با جانفشانی جوانانی است که مظلومانه برای خاک این کشور پرپر می‌شوند.

امام جمعه آبدان خاطرنشان کرد: بعضی از کوته فکران در صحبت‌هایشان می‌گویند چرا در سوریه و عراق جوانان ما را می فرستید تا شهید بشوند و پول ما را خرج آنها می کنید؛ واقعا جواب این افراد کوته‌بین باید چه داد؛ هدف ناامنی در کشورهای منطقه نا امن کردن ایران است و در واقع این جوانان و پول‌ها برای حفظ امنیت کشور خود ماست.

وی اضافه کرد: در حال حاضر مسئولان ما یک فردی که برادر فتنه‌گر حصری است و به دلیل جرمی که کرده مورد تعقب است را کاملا رصد می‌کنند و حمایت می کنند ولی وزیر محترم خارجه ما حتی یک نماینده هم برای تشکر از این خانواده شهدای حرم نمی‌فرستند تا حداقل داغ فرزندشان را مقداری تسکین دهند.

حمیدی‌نژاد ادامه داد: همانگونه که رهبری نیز تاکید دارند، در موضوع امنیت اخلاقی بعد از تصویب قوانین دیگر نباید فریب جوسازی‌های افراد و رسانه‌ها را بخورند و باید کار را پیش برد. مسئول باید خودش دلسوز باشد برای این کار نه اینکه اگر پلیس هم انجام داد، جلوی آن را بگیرند.

وی با بیان اینکه امروز ۲۴ اردیبهشت سالروز تحریم تنباکو توسط میرزای شیرازی است، گفت: با فتوای میرزای شیرازی در مورد تحریم تنباکو، ایران اسلامی بر انگلیس که امتیاز تنباکو به نام خود می‌دانست پیروز شدند.

امام جمعه آبدان افزود: امروز هم بعد از فتنه ۸۸ نشسته‌اند و گفتند چطور می‌شود شیعه را نابود کرد که گفتند شیعه را با شیعه باید نابود کرد.

وی اظهار کرد: امروز برادران شیرازی به عنوان شیعه انگلیسی دارند با شیعه مبارزه می کنند که این نقشه انگلیس خبیث بود که با در اختیار قرار دادن پول‌ها و کانال‌های ماهواره‌ای به جنگ شیعه‌ها آمده‌اند.

حمیدی‌نژاد با اشاره به سالروز اعلام موجودیت اسرائیل یا روز نکبت، بیان کرد: امام خمینی قبل از پیروزی انقلاب و تا روز آخر عمرشان خطر اسرائیل را گوش‌زد کردند و همچنین امام حاضر نیز درباره این جرسومه فساد هشدار می‌دهند ولی متاسفانه سران کشورهای اسلامی به‌جای دشمنی با اسرائیل با کشورهای اسلامی می‌جنگند.

وی همچنین به روز جوان اشاره کرد و افزود: رهبری تمام امیدش به جوانان است و دشمن هم این را می‌فهمد و می‌خواهد با تبلیغات و کارشکنی‌ها آنها را از خط انقلاب جدا کند. اولویت اول مسئولان باید ازدواج جوانان باشد که بانک مرکزی می‌گوید پول نداریم؛ اگر ندارید پس ۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان که به خودرو سازها دادید پس اینها چیست. امیدواریم مسئولان به فکر جوانان باشند و در مورد ازدواج و مسکن آنها اهتمام لازم را داشته باشند.