سیریک – امام جمعه سیریک گفت: با توجه به اینکه انقلاب اسلامی روحیه حق طلبی دارد، جمهوری اسلامی ایران تنها کشوری است که از حقوق ملت مظلوم فلسطین اشغالی دفاع می کند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام علیرضا صفایی حائری در خطبه های این هفته نماز جمعه سیریک با انتقاد شدید از بی تعصبی اعراب نسبت به حق و حقوق مردم مظلوم فلسطین، بیان داشت: با توجه به اینکه انقلاب اسلامی روحیه حق طلبی دارد، جمهوری اسلامی ایران تنها کشوری است که از حقوق ملت مظلوم فلسطین دفاع می کند.

وی با اشاره به سالروز اشغال سرزمین فلسطین توسط اشغالگران صهیونیست، افزود: با ظهور انقلاب اسلامی دوران جدیدی از مبارزه علیه نظام های سلطه و متجاوز و دفاع از مظلومین بخصوص حمایت از فلسطینیان را در صدر کار خود قرار داد.

امام جمعه سیریک اضافه کرد: ماهیت جمهوری اسلامی ایران در واقع همان حمایت از حق و حقوق ملت های تحت ستم است و همین باعث شده که این نظام به وعده خود که دفاع از مظلوم است عمل کند.

صفایی با اشاره به روز جهانی موزه و میراث فرهنگی با انتقاد از عدم راه اندازی اداره میراث فرهنگی در سیریک، اظهار کرد: ثمرات موزه در جامعه یک نوع عبرت گرفتن از گذشته برای حال و آیندگان است.

امام جمعه سیریک با انتقاد از دولت هایی چون عربستان و گروهک تروریستی داعش برای نابود کردن آثار و گذشته اسلام، اظهار داشت: دولت سعودی با نابود کردن خانه های قدیمی و قدمگاه ها و خیلی از آثار اسلام برای ایجاد برج در شهرهای مکه و مدینه هیچ فرقی با داعش ندارد.

وی در ادامه با اشاره به روز ملی جمعیت گفت: جمعیت کنونی ایران یک جمعیت جوان است که در صورت عدم تزریق جمعیت به این جامعه ما در آینده ای نزدیک یک جامعه پیر خواهیم داشت.