رئیس کمیته امنیت و مبارزه با فساد مجلس دوما روسیه طی سخنانی اعلام کرد که ۳۵۰ نفر از نوجوانان ۱۴ تا ۱۶ ساله روسیه در پادگانی متعلق به داعش در سوریه، آموزش نظامی دیده اند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از سانا، «ایرینا یارووایا» رئیس کمیته امنیت و مبازه با فساد در دومای روسیه طی سخنانی اعلام کرد که ۳۵۰ فرد روسی تحت تعلیم گروه تروریستی داعش در سوریه بوده اند.

بر اساس این گزارش یارووایا در سخنانی در همین زمینه تصریح کرد: ۳۵۰ فرد روسی با میانگین سنی ۱۴ تا ۱۶ سال آموزش هایی را در یک پادگان متعلق به داعش در سوریه دریافت کرده اند.

رئیس کمیته امنیت و مبارزه با فساد در ادامه سخنان خود در همین راستا افزود: این نوجوانان روسی در شهر الرقه آموزش دیده اند.

وی در همین خصوص تصریح کرد: همچنین شمار افرادی که اقدامات تروریستی انجام می دهند و یا به گروه های تروریستی ملحق شده اند افزایش یافته است؛ شمار این افراد در سال ۲۰۱۴ میلادی ۶۷۷ نفر بود که این رقم در سال ۲۰۱۵ میلادی به ۸۱۴ نفر افزایش پیدا کرده است.

لازم به ذکر است پیش از این «سرگئی سمیرنوف» معاون رئیس سازمان اطلاعات روسیه اعلام کرده بود که شمار افراد روس که به داعش پیوسته اند، به حدود ۱۷۰۰ نفر می رسد.