زنجان – امام‌ جمعه قیدار گفت: یکی از ارکان مهم اقتصاد مقاومتی اصلاح الگوی مصرف بوده و تجمل‌ گرایی و مصرف‌زدگی بلای جان اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌ الاسلام سید علی طالبی ظهر جمعه در خطبه‌های نماز جمعه شهر قیدار امنیت در کشور را مقوله مهم کشور دانست و افزود: مسؤولان نیروی انتظامی باید نظارت کامل و جدی بر «سلامت فکر و عمل و اخلاق کارکنان» و «تأمین امنیت اجتماعی و اخلاقی» داشته باشند.

امام‌جمعه قیدار بر لزوم گسترش دایره حضور نیروی انتظامی در سراسر کشور و برقراری امنیت در همه مناطق سکونتی و محیط‌های زیستی مردم اعم از مناطق حاشیه‌های شهرها، مناطق دوردست و شهرهای کوچک تأکید کرد.

طالبی تأکید کرد: «اقتدار و قاطعیت بدون بی‌رحمی»، «سلامت درونی»، «حضور به‌هنگام و سریع»، «عطوفت و کمک به مردم» و «قانون‌گرایی» عواملی هستند که موجب ارائه تصویری مثبت از نیروی انتظامی خواهد شد.

وی افزود: نظام اسلامی به پشتوانه ملت، بینی دشمنان را به خاک مالیده است و سعی دشمنان برای ایجاد ناامیدی، بدبینی و اختلاف در کشور نیز در عصبانیت آن‌ها از پیشرفت‌های ایران، ریشه دارد.

امام‌جمعه قیدار با بیان اینکه مراقبت از وحدت موجود در کشور وظیفه همه مسؤولان و مردم است، افزود: یکی از ارکان مهم اقتصاد مقاومتی اصلاح الگوی مصرف است تجمل‌گرائی و مصرف‌زدگی بلای جان اقتصاد مقاومتی، است تجمل‌گرائی راه مصرف‌زدگی را هموار می‌کند و انگیزه تولید را از بین می‌برد.

طالبی یادآور شد: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری برای جامعه بلای بزرگی است که میل به مصرف روزبه‌روز در آن زیاد شود و همه به بیشتر مصرف کردن، بیشتر خوردن، متنوع تر خوردن، متنوع‌تر پوشیدن و دنبال مد و هر چیز تازه برای وسایل زندگی و تجملات آن رفتن تشویق شوند چه ثروت‌ها و پول‌هایی که در این راه‌ها هدر می‌رود

وی در ادامه با یادآوری جنایات رژیم غاصب اسرائیل افزود: روز ۲۶ اردیبهشت یکی از تلخ‌ترین روزها در جهان است. روز سراسر نکبت و بدبختی است . ریشه تمام نکبت و بدبختی و بحران در منطقه خاورمیانه؛ رژیم صهیونیستی جعلی و تنها راه حل مشکلات منطقه و تنها راه برون‌رفت از بحران منطقه نابودی اسرائیل غاصب است.

طالبی ابراز کرد: یکی از خصلت‌های ذاتی شیعه از ابتدا تا کنون مقاومت و قیام در برابر دیکتاتوری و ظلم است که در تمامی تاریخ شیعه به چشم می‌خورد و علما و مراجع پرچم‌دار این مبارزات هستند.

امام‌جمعه قیدار گفت: نهضت تنباکو در تاریخ کشور ما یک نقطه روشن و سرآغاز تحولات مبارک و نماد اقتدار مرجعیت معظم شیعی است که زمینه را برای حضور روحانیت شیعه به شکلی عملی در عرصه سیاست فراهم کرد.

ابوطالبی افزود: میزان جمعیت هر جامعه‌ای یکی از شاخص‌های توانمندی آن جامعه محسوب می‌شود و در کشور ایران سال‌هایی را مشاهده می‌کنیم که به علل مختلف، سیاست کلی کشور به سمت کاهش جمعیت متمایل بود که این مسئله می‌تواند کشور ایران را از جهات مختلف در معرض خطرات جدی و چه‌بسا جبران‌ناپذیری قرار دهد.

وی افزود: طبق فرمایش مقام معظم رهبری فرزند آوری و افزایش جمعیت بین مردم باید فرهنگ سازی شود و باید جوانب قضیه سنجیده و بررسی شود چه چیزهایی موجب می‌شود جامعه ما دچار میل به کم فرزندی بشود، باید گره‌ها باز شود.