زنجان – نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت : بزرگترین سرمایه هر کشوری جمعیت آن است و توجه به این سرمایه موجب تقویت کشور می‌شود.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌ الاسلام علی خاتمی ظهر جمعه در خطبه‌های نماز جمعه، با اشاره به سال ۱۲۷۰ شمسی به عنوان روز تحریم توتون و تنباکو توسط آیت‌الله شیرازی افزود: سلسله قاجار بی‌عرضه بودند که به‌ویژه دوران ناصرالدین و مظفرالدین شاه اوج ضعف این سلسله بود.

وی با بیان اینکه در این دوران برای فروش عزت این ملت مسابقه می‌گذاشتند و وام‌های سنگین برای رفت و آمد شاه به فرنگ از کشورهای بیگانه گرفته می‌شد، ادامه داد: امتیاز توتون و تنباکو که یک‌پنجم درآمد مردم ایران بود در این سال به انگلیسی‌ها داده شد که این امر موجب اعتراض‌های گسترده‌ای در سطح کشور شد و این مسئله به مرجعیت بزرگ شیعه مخابره شد.

خاتمی تاکید کرد: مرجعیت شیعه در زمینه تحریم استعمال توتون و تنباکو با یک سطر فتوا موجی ایجاد کرد و موجب شد تا تنباکو حرام اعلام‌شده و مردم هم از آن اطاعت کردند.

وی به ۲۷ اردیبهشت ماه سالروز وفات مرجع عالیقدر آیت‌الله بهجت اشاره کرد و گفت: ۱۱ شعبان روز ولادت حضرت علی‌اکبر (ع) شبیه‌ترین فرد به پیامبر گرامی اسلام (ص) است که رفتار و اخلاق و مراوداتش بسیار شبیه پیامبر گرامی اسلام بود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام‌جمعه زنجان به‌روز جوان اشاره کرد و گفت: مهم‌ترین بخش زندگی یک انسان دوران جوانی است که باید قدردان آن بود، و جوان امروز عظیم‌ترین سرمایه یک کشور محسوب می‌شود.

خاتمی تاکید کرد: اگر امروز دشمنان از ماهواره و شبکه‌های اجتماعی برای جذب و جلب جوانان استفاده می کنند، به دنبال اهداف خاص خود بوده و از عدم آگاهی جوانان استفاده می‌کنند.

وی به روز جهانی موزه اشاره کرد و افزود: ضرورت حفظ آثار تاریخی الزامی است و گنبد سلطانیه سرمایه زنجانی‌ها است که نشان‌دهنده تمدن گذشته بوده و اسلام ، مغول وحشی را به گونه‌ای تربیت کرد که روحیه آنها را به تمدن‌سازی تبدیل کرد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان به ۳۰ اردیبهشت به عنوان روز جمعیت اشاره کرد و گفت: سیاست‌های کلی جمعیت از سوی مقام معظم رهبری اعلام شد که هنوز رضایت مقام معظم رهبری در این زمینه کسب نشده است.

خاتمی بزرگ‌ترین سرمایه هر کشوری را جمعیت آن عنوان کرد و گفت: توجه به این سرمایه موجب تقویت کشور می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه زنجان تصریح کرد: پس از ۳۷ سال از پیروزی انقلاب اسلامی از سوی دشمنان هیچ گروه و جمعیتی به‌اندازه مرجعیت و روحانیت و جایگاه ولایت‌فقیه موردشک و تردید قرار نگرفته چرا که اصل اساسی است.