زنجان – امام جمعه ابهر گفت: امروزه ترویج سنت ازدواج و مبارزه با طلاق و بیکاری جزء وظایف منتظران است و جامعه منتظر باید جامعه آماده در ترویج سنتها و مبارزه با بدعتها باشد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌ الاسلام جعفر رحیمی ظهر جمعه در خطبه‌های نماز جمعه شهر ابهر بابیان اینکه در حال حاضر دشمن با استفاده از ابزارهای مختلف در تلاش برای ضربه زدن به‌نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است افزود: ماهواره‌ها مصادیق دجال هستند و امروزه در فضای مجازی چه قدر به ارزش‌های دینی توهین می‌کنند ولی معلوم نیست این مدعی‌العموم کجاست. آیا نباید کسی دنبال این جرم‌های بزرگ اخلاقی و اجتماعی و سیاسی باشد.

وی لزوم افزایش نظارت بر نشریات و روزنامه‌های را مورد تاکید قرار داد و تاکید کرد: همانطوریکه به روزنامه‌ها دقت می‌شود و هیئت منصفه مطبوعات وجود دارد باید در فضای مجازی نیز این مهم اجرایی و عملیاتی شود. چرا اجازه می‌دهند در این فضا به مقدسات ما توهین شود. این اهانت‌ها یک جرم بزرگ سیاسی و دینی است.

وی با تاکید بر اینکه باید همه دست به دست هم بدهند در مورد آبادی این مرز و بوم تلاش کنند، ادامه داد: توسعه و پیشرفت ایران اسلامی همواره باید مورد توجه قرار گیرد و از هر گونه سستی و کوتاهی در این زمینه خودداری شود.

امام‌جمعه ابهر یاد آور شد: ترویج فرهنگ ایثار و شهامت و شجاعت و شهادت، ترویج فرهنگ نماز و گسترش مکان‌های مذهبی و علمی جزء وظایف مسئولین منتظر است و همه مردم و مسئولین که در این مهم وظیفه‌دارند به خودشان نمره دهند.

رحیمی با بیان اینکه امروزه مبارزه با مواد مخدر و مبارزه با رشوه خواری با بداخلاقی‌ها جزء وظایف منتظران است، تصریح کرد: امروزه در بین مردم بودن و شناخت گرفتاری‌های مردم و وضع قوانین صحیح و درست در مسیر تسهیل کارها اجرای عدالت در همه سطوح و اجرای عدالت در حق و حقوق کارمندان جزء وظایف منتظران است.

وی افزود: ترویج سنت ازدواج و مبارزه با طلاق و بیکاری جزء وظایف منتظران است و جامعه منتظر باید جامعه آماده در ترویج سنت‌ها و مبارزه با بدعت‌ها باشد.

امام جمعه ابهر بابیان اینکه رژیم عربستان سعودی با توطئه‌های مختلف همواره در روند برگزاری مناسک حج مانع‌تراشی می‌کند، تصریح کرد: امسال رفتار کارشکنانه رژیم وابسته سعودی در اطاعت از راهبردهای شوم اربابانش به‌ویژه آمریکا و رژیم صهیونستی موجب تعطیلی حج امسال شده و این در حالی است که بسیاری از ایرانیان سال‌ها باتحمل رنج انتظار در جهت فرارسیدن نوبت خویش عاشقانه لحظه‌شماری کرده‌اند. و این ظلم فاحش قابل توجیه و یا جبران نمی‌باشد.