بجنورد – امام جمعه بجنورد در آستانه ۲۹ اردیبهشت ماه، روز ولادت حضرت علی اکبر (ع ) و روز جوان گفت: استکبار جهانی از جوانان ما ترس دارد و مسئولان نظام باید قدر این دخیره کشور را بدانند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی، در خطبه های نماز جمعه این هفته مرکز خراسان شمالی که در محل مصلای امام خمینی (ره) بجنورد برگزار شد، در آستانه ۲۹ اردیبهشت ماه روز ولادت حضرت علی اکبر (ع ) و روز جوان اظهار داشت : حضرت علی اکبر (ع ) به عنوان الگوی راستینی که در بندگی نزد خداوند، شجاعت، صالح و سالم بودن، داشتن حسن ظاهری و اخلاقی و شباهت به پیامبر (ص) داشت باید الگوی جوانان کشور باشد چرا که استکبار جهانی از وجود جوانانی با اینچنین صفاتی ترس دارد.

وی با بیان اینکه مسئولان نیز باید قدر این ذخیره کشور را بدانند، افزود: مسئولان باید در صالح و سالم بارآوردن جوانانی با این صفات تلاش کنند تا اطمینان از سپردن انقلاب اسلامی به آنان حاصل شود.

حجت الاسلام یعقوبی تصریح کرد: مسئولان سعی کنند جوانان را از خطرهایی نظیر اعتیاد، بیکاری و افزایش سن ازدواج دور ساخته چرا که این خطرات بالاخص اعتیاد از حربه‌ها برای خرابی و تباهی جوانان از هیچ تلاشی کوتاهی نخواهد کرد.

خطیب نماز جمعه بجنورد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به قرار گرفتن در ماه مبارک شعبان، گفت: انسان پس از خدا شناسی باید به عفت بتن، دوری از حرام خواری و دوری از شهوت و مدیریت آن نگاه ویژه ای داشته باشد .

وی با بیان اینکه نداشتن عفت شکم آبروی انسان را به خطر می اندازد، افزود: عفت شکم و لقمه پاک خوردن آبروی فرد در زندگی را حفظ کرده و از پیشروی زندگی در مسیر حرام جلوگیری خواهد کرد .

حجت الاسلام یعقوبی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حصول خیر در دنیا و آخرت، گفت: در قرآن، روایات مسلمان واقعی کسی قلمداد شده که هم خیر دنیا و هم خیر آخرت را داشته باشد و بتواند هم در دنیا با عزت زندگی کند و هم در آخرت مهشور شود .

وی بر فرموده های پیامبر اکرم (ص) مبنی بر استفاده از سرمایه هایی که خداوند در اختیار انسان ها قرار داده تاکید کرده و اظهار داشت : پیامبر اکرم (ص ) مبنی بر استفاده از سرمایه هایی همچون عمر، جوانی، مال و ثروت و عشق به اهل بیت در روز قیامت تاکید فراوانی کرده اند چرا که در روز قیامت از این چهار مورد سوال خواهد شد .

قائم مقام نماینده ولی فقیه در استان افزود: چگونگی کسب سود از سرمایه عمر، استفاده از موقعیت جوانی و مسیر های کسب ثروت و استفاده از خیریت مال، آشنایی با آموزه های اهل بیت و حب اهل بیت (ع)که در قرآن آن را حسنه نامیده شده در زندگی دنیوی و اخروی از اهمیت خاصی برخوردار است