امام جمعه موقت اهواز با اشاره به این که آمریکا دل به ساده لوحان و ساده اندیشان نبندد، گفت: شعار مرگ بر آمریکا هر گز از زبان ملت ایران نخواهد افتاد و آمریکا آروزی ایران بدون اسلام انقلابی را به گور خواهد برد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام والمسلمین میر احمد رضا حاجتی، امام جمعه موقت اهواز ظهر امروز در نمازجمعه عبادی سیاسی این هفته که در مصلای امام خمینی(ره) اهواز برگزار شد، با سفارش نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و این که در ماه شعبان سفارش فراوانی در صلوات فرستادن بیان شده است، ابراز داشت: آیه «و نرید ان نمن علی الذین استضعفوا فی الارض و نجعلهم ائمه و نجعلهم الوارثین» در ارتباط با امام زمان(عج) و نیمه شعبان است که ارزشی همچون لیله القدر را دارد و یاران ایشان وعده های الهی را باور دارند.

امام جمعه موقت اهواز با اشاره به این که امام زین العابدین(ع) در زمان خود در قالب دعا مروج آموزه های اسلامی شدند، اظهار داشت: دعای شعبانیه برای تعقیبات نماز ظهر و عصر بسیار توصیه شده است که در آنجا به ارزش و اهمیت صلوات فرستادن بر اهل بیت(ع) پی خواهیم برد.

این مقام مسؤول با اشاره به بهره مندی جهانیان از آموزه های شیعیان و کتب دانشمندان آنها، گفت: برخی آموزه های اهل بیت(ع) را متعلق به زمان خود می دانند؛ در حالی که چنین سخنی باطل است و در دعای شعبانیه پیروی از اهل بیت و سیر در مسیر آنها از خداوند منان خواسته شده است.

حجت الاسلام والمسلمین حاجتی با اشاره به این که وعده های الهی تحقق پذیر و باید به آنها باور داشت، افزود: خداوند در سوره های قصص و شعرا وعده های داده شده به حضرت موسی(ع) و مادر ایشان عمل کرد و باید به وعده های الهی ایمان داشت.

وی با بیان این که خداوند اجر و ثواب صابران و اهل تقوا را ارزانی خواهد داشت، تصریح کرد: باور وعده های الهی از ویژگی های مؤمنان، متقیان و امامان معصوم است و عدم قبول و اعتقاد به وعده های الهی سستی در باورها و گناه را در پی خواهد داشت.

امام جمعه موقت اهواز در ادامه با بیان آیه «ان تنصروا الله ینصرکم»، خاطرنشان کرد: دشمنان با ساخت داعش تلاش داشتند تا پرچم جهان تشیع را از بین ببرند؛ اما شیعیان در زیر پرچمی که امام خمینی(ره) برافراشتند جمع شده و به رویارویی با داعشی ها پرداختند و پرچم دشمنان را ساقط کردند و این از جمله وعده های الهی است.

حجت الاسلام و المسلمین حاجتی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که انسان های مؤمن و حزب اللهی وعده های الهی را قبول و در رویارویی با دشمنان کوتاهی نمی ورزند، گفت: باید به سخنان رهبر الهی درباره تحقق وعده های الهی ایمان داشت و گام برداشتن در مسیر تقوا منوط به پذیرش وعده های الهی است.

این مقام مسؤول در خطبه دوم با سفارش نمازگزاران و خود به رعایت تقوای الهی و اشاره به مناسبت های پیش رو و این که زنده نگه دشتن یاد شهدا از نشانه های تقوا مداری است، تصریح کرد: برگزاری یادواره شهدای قرارگاه اطلاعات کربلا در روز یکشنبه مصداق تقوا مداری است و از برنامه ریزان این یادواره کمال تشکر را دارم.

وی در ادامه گفت: رهبر معظم انقلاب در اجلاس جهانی علما و بیداری اسلامی که سال ۱۳۹۲ برگزار شد پیروزی انقلاب اسلامی را شکست دهنده دژ آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه برشمردند که آن را نتیجه صبر و بصیرت ملت ایران دانستند.

امام جمعه موقت اهواز صبر و بصیرت را عاملی در فتوحات دیگر و تحقق وعده های الهی برشمرد و ابرازداشت: رهبر معظم انقلاب وقایع درخشان نظام اسلامی را در نتیجه اعتماد به وعده های الهی و صبر و استقامت ملت ایران خاطرنشان کرد و شهید مطهری گفتند که در گفت وگو با امام راحل(ره) تجلی چند ایمان از جمله ایمان به وعده های الهی را در ایشان مشاهده کردند.

حجت الاسلام و المسلمین حاجتی با بیان این که ایمان به وعده های الهی امام خمینی(ره)، پیروزی انقلاب اسلامی و حفظ تمامیت ارضی کشور را به همراه داشت، افزود: رهبر معظم انقلاب نیز به وعده های الهی ایمان قلبی دارند نه همچون کسانی که در مقاطع اضطراب و فتنه انگیزی ندای « انا لمدرکون» سر می دهند.

این مقام مسؤول در ادامه با اشاره به این که رهبر معظم انقلاب ملت ایران را در برابر وسوسه های افراد ضعیف الرأی و ضعیف الایمان رویگردان ایمان آورنده به تحقق وعده های الهی و پیروی از اهل بیت معرفی کردند، تصریح کرد: مردم ایران ندای خدا با ما است را سر می دهند و او هدایت کننده ما است.

وی در ادامه اظهارداشت: رهبر معظم انقلاب ۱۳ اردیبهشت ماه سال جاری در دیدار با رهبر جنبش جهاد اسلامی فلسطین هدف آمریکا از جنگ افروزی در منطقه را سلطه بر ملت های آن برشمردند و هدف از اعمال تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران را منصرف ساختن آن از مسیر خود دانستند.

امام جمعه موقت اهواز در ادامه سخنان خود با اشاره به این که ادبیات رهبر معظم انقلاب برگرفته از ادبیات امام راحل(ره) و بوی امید و ایمان به وعده‌های الهی و تحقق آنها را در جامعه نوید می دهد، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در این دیدار با بیان این که دشمنان نتوانستند به اهداف دست یابند و ان شاء الله دست نخواهند یافت گفت که در این رویارویی ها همانطور که در گذشته پیروز بودیم، در آینده به لطف خداوند پیروز خواهیم شد.

حجت الاسلام و المسلمین حاجتی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سخنان سید حسن نصرالله درباره جنگ با رژیم اشغالگرقدس و نامه های دریافتی از سوی آیت الله بهجت و رهبر معظم انقلاب مبنی بر پیروزی قطعی و قدرتمند شدن حزب الله در منطقه خاطرنشان کرد: ما خدا را پیش از کدخدا قبول داریم و به تحقق وعده های الهی ایمان داریم.

این مقام مسؤول در ادامه سخنان خود با بیان این که در صورت عدم ایمان به وعده های الهی در صف فرعونیان قرار خواهیم گرفت، ابرازداشت: برخی در گذشته خود را یارامام معرفی می کردند در حالی که اکنون به بارامام تبدیل شدند و همانطور که خود امام راحل(ره) گفتند ملاک حال فعلی افراد است و سوابق گذشته مهم نیست.

وی در ادامه سخنان خود با بیان این که مبارزه با استکبار مرد میدان می‌خواهد اظهار داشت: مرد میدان کسی است که وعده‌های الهی را در دل نهادینه و باور کرده باشد و در برابر فشار دشمن سرفرود نیاورد و همچون امام حسین(ع) و یارانش فریاد «هیهات من الذله» را سر دادند، باشد.

امام جمعه موقت اهواز در ادامه سخنان خود با اشاره به این که رهبر معظم انقلاب تحقق وعده های الهی را منوط به داشتن روحیه انقلابی خاطرنشان کردند، گفت: اقتدار امروز ما مرهون روحیه انقلابی و اسلام انقلابی است و این اسلام را امام خمینی(ره) به ما یاد دادند هر چند که ایشان به وجود اسلام های دیگر که اسلام اصیل محمدی نیستند اشاره کردند.

حجت الاسلام و المسلمین حاجتی با بیان این که هرچه داریم به برکت اسلام انقلابی که همان اسلام ناب محمدی است، افزود: اسلام ناب، اسلامی است که پیروان مجاهد آن به خداوند اعتماد دارند نه کدخدا.

این مقام مسؤول در ادامه با اشاره به مصاحبه وسلی کلارک مبنی بر این که آمریکا داعش را تأسیس و همه گونه از آن حمایت کرد تا در مقابله حزب الله قرار گیرد، خاطرنشان کرد: اسلام انقلابی به معنی توکل به خدا و غیرتمندی است و شهید صیاد شیرازی در جریان آزادسازی بستان گفت که با توکل به خدا و اسلام انقلابی و علی رغم کمبود تجهیزات این شهر از دست دشمنان خارج و به دست سپاهیان اسلام افتاد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اسلام انقلابی را به معنای عزتمندی و اقتدار برشمرد و ادامه داد: عزتمندی و اقتدار یعنی این که امروزه زیردریایی آمریکایی برای گذر از تنگه هرمز باید به سطح آب آمده و با زبان فارسی صحبت کند تا اجازه رفتن را دریافت کند.

امام جمعه موقت اهواز در ادامه تصریح کرد: عزتمندی و اقتدار آن است که وزیر دفاع آمریکا در سفر به امارات تشکیل نیروی هم پیمان فرا منطقه ای برای ایجاد توان بازدارندگی در برابر جمهوری اسلام ایران را بخواهد که این سخن به معنای عدم توانایی در تهاجم و ایجاد حالت تدافعی است.

حجت الاسلام و الملسمن حاجتی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مصاحبه رییس سابق سازمان امنیت انگلیس در ۲۳ شهریور ۹۴ مبنی بر گذر ایران از دوران انقلابی گفت: چند هفته پیش نیز مؤسسه کارنگی در آمریکا زدودن تفکر انقلابی از جامعه ایرانی را خواستار شد.

این مقام مسؤول در ادامه با اشاره به اعترافات کاندولیزا رایس، وزیر خارجه اسبق آمریکا مبنی بر قدرتمندی جمهوری اسلامی ایران ابرازداشت: این قدرت به دلیل اعتقاد مردم به اسلام انقلابی است و آمریکایی ها آرزوی ملت ایران بدون اسلام انقلابی را به گور خواهند برد و هرگز در برابر آنها سرتعظیم فرود نخواهد آورد.

وی در پایان گفت: شعار مرگ بر آمریکا هرگز از زبان ملت ایران و مردم خوزستان نخواهد افتاد و شعار «هیهات من الذله» امام حسین(ع) را جاری و عملی خواهند ساخت و آمریکا دل به ساده لوحان و ساده اندیشان نبندد.