حضرت آیت الله حکیم در دیدار با فرستاده ویژه سازمان ملل به عراق بر لزوم مبارزه جدی با تروریسم و ممانعت از حمایت برخی از کشورها از آنان تاکید کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ حضرت آیت الله سید محمد سعید حکیم، از مراجع تقلید نجف اشرف، روز گذشته در دفتر خود با یان کوبیچ، فرستاده ویژه سازمان ملل به عراق دیدار و گفت‎وگو کرد.

حضرت آیت الله حکیم در این دیدار گفت: مجامع بین المللی به ویژه سازمان ملل باید در قبال خطر جریان‎های تروریستی و تکفیری در عراق خصوصا علیه شیعیان احساس مسؤولیت کنند.

وی افزود: مجامع بین المللی باید در راستای مشخص کردن منابع تروریسم و حامیان آن تلاش مضاعف کرده و به هر شیوه‎ای با آنان مبارزه کنند زیرا تروریسم تهدیدی برای ملت عراق و همه جهانیان است.

این مرجع تقلید تروریسم را خطری جهانی و از سلاح‎های کشتار جمعی خطرناک‎تر دانست و تاکید کرد که نباید در مبارزه با افکار تکفیری و افراطی سهل انگاری کرد.

وی ادامه داد: جهانیان باید در موضع قاطعانه در پیش بگیرند و به مبارزه با داعش و حامیان آنان در برخی از کشورها و رسانه‎ها بپردازند.

حضرت آیت الله حکیم با اشاره به اینکه منابع تامین مالی تروریسم برای جهان مشخص است اما برخی کشورها نمی خواهند معرفی شوند، افزود: چهار سال پیس به سازمان ملل نسبت به حوادث جهان و عدم مقابله جدی با تروریسم و معرفی حامیان آن هشدار داده بودیم.

وی همچنین از تلاش های سازمان ملل در خصوص مبارزه با تروریسم تقدیر و تشکر کرد.

فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در عراق، در این دیدار با قدردانی از نقش مراجع دینی و مواضع آنها در خصوص جلوگیری از تفرقه و فتنه انگیزی از سوی داعش، از حوادث سیاسی که منجر به تعطیلی پارلمان و دولت عراق شد، ابراز نگرانی کرد.