رهبر جنبش انصار الله یمن در سخنرانی امروز(جمعه) گفت: رژیم عربستان و امارات با کسری بودجه روبه رو هستند. این در حالیست که صدها میلیارد دلار به آمریکایی ها می دهند.

به گزارش شیعه پرس به نقل از المسیره، عبدالملک الحوثی، رهبر انصارالله یمن در سخنانی در  جریان تظاهرات گسترده ضد استکباری یمنی ها در شمال این کشور گفت: امت باید برای رویارویی با حملات آمریکایی بی سابقه با هوشیاری و مسئولیت پذیری عمل کند.

رهبر جنبش انصارالله یمن در ادامه افزود: اقدامات آمریکا و اسرائیل در راستای به دست گرفتن کنترل امت یک اقدام همه جانبه است و تنها از لحاظ نظامی مد نظر نیست. دشمن تلاش دارد تا به صورت علنی و کامل و از بُعد نظامی بر ما تسلط پیدا کند چرا که ما در یک منطقه استراتژیک مهم هستیم.

الحوثی تاکید کرد: این شعارهای ضد استکباری که شما سر می دهید در واقع موضع قدرتمندی برای ناکام گذاشتن بسیاری از اقدامات خصمانه است. ما امروز سالروز فریاد در برابر مستکبرین را که توسط فرمانده شهید سید حسین بدرالدین الحوثی بنیان گذاری شد ارج می نهیم.

وی در ادامه افزود: دشمن ما خواهان یک امتی است که در سطح سیاسی در بن بست به سر می برد تا نتواند واقعیت ها را ببیند. دشمنان ما دنبال این هستند که بحث و جدل ها را در خصوص درگیری ها در محافل امت افزایش داده تا بدین وسیله امت را تجزیه و ازهم بپاشند. دشمن ما تلاش می کند تا از لحاظ رسانه ای نیز بر ما تسلط یابد و خبرنگاران را تبدیل به کسانی کند که به نفع آنها قلم بچرخانند.

بیشتر بخوانید.....
تاکید انصارالله یمن بر آزاد سازی تمام خاک این کشور ازدست متجاوزان

الحوثی همچنین تصریح کرد: دشمن می خواهد که تعداد بیشتری از نیروها را از میان امت ما جدا کند تا فدایی نظامیان خود در هر نبردی در سراسر جهان شوند. اگر در برابر دشمن تسلیم شویم به معنی واقعی کلمه شکست خواهیم خورد. دشمن به دنبال ایجاد شخصیت های دینی که در خدمت او باشند مانند شخصیت های دینی عربستان است.

وی در ادامه افزود: اگر اقدامات دشمن تنها نظامی بود مسأله ساده ای بود اما اقدامات دشمن همه جانبه و شیطانی است. دشمن می خواهد ما را به مصرف کننده صرف و نه تولید کننده تبدیل کند.

رهبر جنبش انصارالله یمن در ادامه افزود: رژیم عربستان و امارات با کسری بودجه روبه رو هستند. این در حالیست که صدها میلیارد دلار به آمریکایی ها می دهند. دشمن تلاش می کند تا ذخایر ما را به عنوان یک منطقه عربی تبدیل به ثروت آمریکا کند تا بدین وسیله این ثروت را برای حل مشکلات اقتصادی آمریکا و مبارزه علیه امت ما به کار گیرد.

الحوثی تاکید کرد: دشمن آمریکایی ما می خواهد جامعه ما به یک جامعه شکست خورده و نابود شده بدون عناصر قدرت و هوشیاری تبدیل شود. آمریکایی ها و اسرائیلی ها خواهان یک جامعه فاسد برای ما هستند که فساد در آن همه چیز را تحت الشعاع قرار دهد.

رهبر انصار الله یمن تاکید کرد: اسلامی آمریکایی، سعودی و اماراتی یک نمونه منافقانه بوده و هیچ بویی از اسلام واقعی نبرده است.