منابع خبری از برگزاری راهپیمایی گسترده در صنعاء پایتخت یمن در اعتراض به حضور نیروهای آمریکایی در جنوب این کشور به بهانه مبارزه با داعش و القاعده خبر می دهند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از المسیره، هزاران نفر از مردم یمن امروز جمعه با برگزاری تظاهراتی گسترده در خیابان الستین در شمال صنعاء پایتخت این کشور علیه حضور نیروهای آمریکایی در این کشور شعار سر دادند.

بر اساس این گزارش هزاران نفر از مردم در این تظاهرات اعلام کردند که « مبارزه با دشمن و جنگ با آمریکا را ادامه می دهیم». مردم در این تظاهرات پلاکاردهایی در دست داشتند که حضور آمریکا در اراضی یمن و همچنین ۱۴ ماه تجاوز عربستان به یمن را محکوم می کرد.

همچنین مردم بر روی پلاکاردهای خود سیاست های آمریکا در منطقه را محکوم کردند و تصاویری نیز از جنایاتی که دشمن در حق مردم یمن انجام داده بود، در معرض دید همگان قرار دادند.

مردم در این راهپیمایی شعارهایی از این قبیل سر دادند: «آمریکا بزرگترین شیطان است و در راس طغیان گران است»، «مردم خواهان بیرون راندن اشغالگران هستند»، «مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، لعنت بر یهود و همچنین پیروزی از آن اسلام است» و «زیر بار ذلت نمی رویم»

گفتنی است پیش از این بیش از ۲۰۰ تفنگدار دریایی آمریکا روز شنبه همزمان با ورود ناو هواپیمابر «روزولت» و ۶ کشتی جنگی به خلیج عدن، با خودروها و تجهیزات نظامی خود وارد شهر المکلا در جنوب یمن شدند. روز جمعه نیز ۱۵ بالگرد آمریکایی از نوع آپاچی و ۵ بالگرد بلاک هوک به بهانه مبارزه با القاعده وارد پایگاه هوایی العند شده بودند و در پی آن، مقادیری سلاح و مهمات از این پایگاه به استان الضالع در شرق استان تعز منتقل شد.