معاون رئیس جمهور روسیه اعلام کرد که امیر قطر و ولادیمیر پوتین فردا در مسکو دیدار کرده و روابط دو کشور و تحولات خاورمیانه را مورد بحت قرار خواهند داد.

به گزارش شیعه پرس به نقل از اسپوتنیک، «یوری اوشاکوف» معاون رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد که «ولادیمیر پوتین» یکشنبه (فردا) در مسکو با «تمیم بن حمد» امیر قطر دیدار خواهد کرد.

بر اساس این خبر، این دیدار بعد از مراسم کوتاهی که با هدف انتقال میزبانی جام جهانی با حضور پوتین، امیر قطر و رئیس فیفا برگزار خواهد شد، صورت خواهد گرفت و دو طرف تحولات خاورمیانه و وضعیت قطر و روابط دو جانبه را مورد بررسی قرار خواهند داد.

در جریان جام جهانی که در روسیه برگزار می شود، امیر قطر به همراه فرزندانش به روسیه سفر کرده و بازی برزیل و مکزیک را تماشا کرده بود. قرار است قطر جام جهانی سال ۲۰۲۲ را میزبانی کند.

در پی بحران قطر و کشورهای عربی، برخی گمانه ها حاکی از سلب میزبانی قطر در جام جهانی به دلیل فشارهای عربستان و امارات بوده است. با این حال اعلام این خبر که جام جهانی سال ۲۰۲۲ به میزبانی قطر  به دلیل شرایط جوی این کشور در فاصله زمانی ۲۱ نوامبر تا ۱۸ دسامبر برگزار خواهد شد نشان می دهد که تاکنون فشار کشورهای تحریم کننده قطر برای لغو این میزبانی نتیجه نداده است.

بیشتر بخوانید.....
انفجار تروریستی در حلب ۱۲ کشته بر جا گذاشت