آمریکا، اتحادیه اروپا و آلمان طی پیام های جداگانه حملات خونین روز گذشته پاکستان را محکوم کردند.

به گزارش شیعه پرس به نقل از داون نیوز، آمریکا، اتحادیه اروپا و آلمان طی پیام های جداگانه ضمن محکوم کردن حملات روز گذشته پاکستان، این حملات بزدلانه را تلاشی برای محروم کردن مردم پاکستان از حق آزادی و انتخاب خود اعلام کردند.

در این راستا وزارت خارجه آمریکا طی بیانیه ای حملات تروریستی روز گذشته در «کویته» و «خیبرپختونخواه» پاکستان را محکوم و با بازماندگان این حادثه اظهار همدردی کرد. این وزارت همچنین اعلام کرد که مردم و دولت آمریکا برای مبارزه با تروریسم در کنار مردم پاکستان ایستاده اند.

از دیگر سو اتحادیه اروپا نیز طی پیامی حملات روز گذشته را تلاش برای ایجاد مانع در راه انتخابات آتی پاکستان و گرفتن حق انتخاب مردم عنوان کرد. این اتحادیه همچنین ضمن محکوم کردن این حملات خواهان انجام تحقیقات کامل در رابطه با عاملین این حمله شد.

اتحادیه اروپا همچنین از دولت اسلام آباد خواست تا با در نظر گرفتن تمهیدات امنیتی لازم برای انتخابات پیش رو زمینه ای را فراهم سازد تا مردم بتوانند بدون هیچ ترسی در انتخابات شرکت کنند.

از دیگر سو «مارتین کوبلر» سفیر آلمان در اسلام آباد نیز  طی پیامی حملات روز گذشته در پاکستان را بسیار متاثر کننده خواند و با بازماندگان این حادثه اظهار همدردی کرد.

لازم به ذکر است که پاکستان روز گذشته شاهد ۲ حمله خونین در شهر های کویته و خیبرپختونخواه بود. هر ۲ حمله کاروان تبلیغات نامزدهای انتخاباتی پاکستان را هدف قرار داده بودند.

در اولین حمله در صبح روز گذشته در شهر «بنون» در ایالت خیبرپختونخواه، ۴ نفر کشته و ۱۴ تن دیگر نیز زخمی شدند. در حمله دوم که عصر دیروز در منطقه «مسونینگ» واقع در کویته به وقوع پیوست ۱۹۷ نفر کشته و ۱۵۰ نفر نیز زخمی شدند.

بیشتر بخوانید.....
مقامات امنیت ملی افغانستان در تماس تلفنی روزانه با سران طالبانند