یک منبع آگاه اعلام کرد که در پی ادامه اعتراضات مردمی در عراق، وزارت کشور کویت دستور داده شمار نیروهای امنیتی کویتی در مرز عراق افزایش پیدا کنند.

به گزارش شیعه پرس به نقل از بغداد پست، منابع امنیتی کویتی اعلام کردند که نهادهای امنیتی این کشور در بخش های دریایی و زمینی، تحولات عراق را با هماهنگی مسئولان عراقی دنبال می کنند.

بر اساس این خبر، این منبع اعلام کرد که اوضاع امنیتی در مرزهای دو کشور با ثبات همراه است با این حال برای افزایش میزان امنیت وزارت کشور کویت دستور داده ۴۰۰ نیروی امنیتی به مرزهای مشترک دو کشور اعزام شوند.

این منبع تأکید کرد هدف وزارت کشور کویت از این اقدام امنیت مرزهای خود است و آنچه در عراق رخ می دهد یک مسأله داخلی این کشور است.

با این حال گارد ملی کویت هم در حالت آماده باش قرار دارد، پیشتر نیز شرکت هواپیمایی قطر اعلام کرد که پروازهای خود به مقصد نجف را از امروز شنبه به حالت تعلیق در آورده است.

برخی استان‌های عراق مانند کربلا، الناصریه، النجف و العماره روز جمعه شاهد اعتراضات عراقی‌ها به قطعی برق و پایین بودن خدمات بوده است. اعتراضات شهروندان عراقی در استان بصره  نیز در اعتراض به اوضاع نابسامان خدمات رسانی و بیکاری جوانان وارد هفتمین روز خود شده است.

به دنبال اعتراضات مردمی در عراق جلسه فوق العاده کمیسیون وزرای امنیتی به ریاست حیدر العبادی برای بررسی اوضاع کشور تشکیل و در نجف اشرف منع آمد و شد اعلام شد.

بیشتر بخوانید.....
در مقابل عملیات نظامی ترکیه در شمال عراق ساکت نخواهیم بود