نماینده آیت الله سیستانی در خطبه ‎های نماز جمعه از بی توجهی سیاستمداران و مسؤولان عراقی به توصیه و نصیحت‎ های مرجعیت تقلید به شدت انتقاد کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سید احمد صافی، نماینده حضرت آیت الله سیستانی و تولیت شرعی آستان مقدس علوی در خطبه‎های نماز جمعه این هفته که در صحن مطهر امام حسین (ع) در کربلا برگزار شد، انفجارهای اخیر در مناطق شیعه نشین بغداد و سایر استان‎ها را به شدت محکوم کرد.

وی تصریح کرد: به خانواده های شهدا و مجروحان حمله‎های تروریستی به استان‎های مختلف عراق مانند بغداد، سماوه و دیالی که منجر به کشته و زخمی شدن تعداد زیادی از مردم بی گناه این کشور شده است، تسلیت عرض کرده و از خداوند متعال صبر و شفا عاجل مجروحان را مسالت می کنیم.

نماینده حضرت آیت الله سیستانی وضعیت عراق را اسفبار توصیف کرد و گفت: کشور در حالی با مشکلات امنیتی دست و پنجه نرم می کند که سیاستمداران به درگیری با یکدیگر ادامه داده و به درپی مصالح خاص و شخصی خود هستند. آنان چه زمانی می خواهند با یکدیگر در برابر ترویسم و مشکلات این کشور با همدیگر متحد شوند و این کشور را از بحران نجات دهند؟

وی افزود: متاسفانه هیچ سود و منفعتی برای این گونه حرف‎ها متصور نیستیم زیرا آنان گوش‎های خود را بسته‎اند و نمی خواهند سخنان نصیحت کنندگان را بشنوند و ما چاره‎ای جز شکایت به خداوند نداریم.

نماینده حضرت آیت الله سیستانی در ادامه خطبه‎های نماز جمعه مانند هفته‎های گذشته به تفسیر و توضیح نامه امیرالمومنین علی (ع) به مالک اشتر پرداخت.