متسابق شرکت کننده از کشور آلمان گفت: جمهوری اسلامی ایران کشور بزرگی است که در زمینه های مختلف پیشرفت کرده است و این موضوع باعث تبلیغات دشمنان بر علیه او شده است.

به گزارش پرس شیعه؛ سید عباس علی جوان ۲۸ ساله شرکت کننده از کشور آلمان با اشاره به تبلیغات سوء دشمنان اظهار داشت: کشورهای اروپایی که پیشرفت های ایران را مشاهده می کنند، طبیعی است که بر ضد آن تبلیغات کنند، چرا که آنها می دانند که ایران برحق است.

وی گفت: آنها بر ضد جمهوری اسلامی ایران تبلیغات می کنند که مردم کشور خود را فریب دهند، تا سیاست خود را پیش ببرند و افکار عمومی را در دست بگیرند و آن را به سمت و جهتی که می خواهند سوق دهند.

این قاری که دانشجوی کارشناسی رشته فیزیک است در پاسخ به این سوال که در مورد امام خمینی (ره) چه اطلاعاتی دارید اضافه کرد: سخن گفتن در مورد امام خمینی (ره) بسیار سخت است. در کتاب سه رساله ایشان من در مورد تأثیر کلمه الله اکبر که برای فرزندشان توضیح داده اند، بسیار منقلب شده ام.

وی ادامه داد: امام خمینی سلام الله علیه یک انسان عارف بود و به سادگی نمی توان در مورد شخصیت ایشان اظهار نظر کرد و یک شیعه حسینی بود.

سید علی که سال گذشته نیز به ایران سفر کرده بود تأکید کرد: فضایی که در ایران وجود دارد، فضایی قرآنی است و این فرصت خوبی برای جوانان ایرانی است، در حالی که در آلمان یک فضای لهو و لعب و خوش گذرانی است و انسان را از یاد خدا غافل می کند.

قاری آلمانی ادامه داد: جوانان ایرانی باید قدراین نعمت را بدانند، چرا که در بسیاری از مسابقات قرآنی، قاریان ایرانی هستند که رتبه های اول تا سوم را به خود اختصاص می دهند و این یک توفیق الهی است.

عباس علی در پایان تأکید کرد: ملت ایران، ملت با فرهنگی است، اما متأسفانه برخی از جوانان ایرانی که به کشور آلمان مسافرت می کنند، به سرعت جذب فرهنگ غرب و اروپا می شوند این آفت بسیار بزرگی برای آنهاست که فرهنگ و رفتار اروپا را بر قرآن و فرهنگ خود ترجیح دهند.