مترجم پاکستانی دیوان امام خمینی (ره) به زبان پشتو گفت: به دلیل اینکه امام خمینی (ره) بر ما منت گذاشت و راه راست را به ما نشان داد، تمام اشعار دیوان عارفانه ایشان را به زبان پشتو ترجمه کردم.

به گزارش پرس شیعه؛ انور شاهین خان خیل، مترجم پاکستانی آثار فارسی به زبان پشتو، از غرفه این سازمان در نمایشگاه کتاب تهران دیدن کرد.

وی در حاشیه این بازدید از ترجمه دیوان حضرت امام (ره) به زبان پشتو خبر داد و گفت: به دلیل اینکه امام (ره) بر ما منت گذاشته و راه راست را به ما نشان داده است، تمام اشعار دیوان عارفانه ایشان را به زبان پشتو ترجمه کردم.

انور شاهین همچنین از ترجمه ۳۵ کتاب فارسی به زبان پشتو خبر داد و گفت: اولین این کتاب‌ها «اعتقاد ما» اثر حضرت آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی و آخرین آنها هم کتاب «خلافت و امامت» تألیف اسدالله اصالت است که در پاکستان چاپ و منتشر شده‌اند.

این مترجم آثار فارسی به زبان پشتو در پایان گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی با حضور در کلاس‌های آموزش زبان فارسی خانه فرهنگ ایران در پیشاور این زبان را آموختم و پس از مطالعه کتاب‌های این خانه فرهنگ، به ترجمه برخی از آنها به زبان پشتو علاقمند شدم.