تسلط ارتش سوریه بر مناطق جدید در جنوب این کشور و حمله مجدد جنگنده های ائتلاف آمریکایی به منزلی در حومه البوکمال در استان دیرالزور از مهمترین اخبار امنیتی سوریه است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از سانا، ارتش سوریه بر روستای کفرناسج و تل حمد در حومه شمالی درعا مسلط شد.

منابع سوری اعلام کردند: ارتش سوریه بر روستای مسحره و تپه های اطراف آن، روستای محروسه و تپه های اطراف ان در بخش مرکزی از شهر قنیطره پس از نبرد سنگین با گروههای تروریستی مسلط شده است.

این منابع بیان کردند: ارتش سوریه مواضع تروریستها را در روستای کوم پاشا و اطراف آن در شرق نبع الصخر گلوله باران کرد و آماده ورود به آن می شود.

خبر دیگر از سوریه اینکه جنگنده های ائتلاف بین المللی تحت رهبری آمریکا منازل غیرنظامیان را در روستای السوسه در حومه البوکمال هدف قرار دادند که بر اثر آن یک مرد و همسرش کشته شد و شماری دیگر از افراد این خانواده که در میان آنها زنان و کودکان مشاهده می شوند، به شدت زخمی شدند.

قبل از آن نیز ارتش سوریه بر منطقه الحاره و تپه های راهبردی آن مسلط شده بود. این تپه ها بلندترین در حومه شمالی درعا محسوب می شوند و مشرف به مساحت زیادی از حومه درعا و قنیطره است و زمینه عملیات بزرگ برای جدا کردن شهر نوی بزرگترین شهر باقیمانده در دست گروههای مسلح از دیگر مناطق را فراهم می کند.

ارتش سوریه منطقه تحت کنترل گروه موسوم به جیش خالد بن الولید همپیمان با داعش را در غرب درعا به محاصره درآورده است.