فلسطین خواستار مشارکت گسترده فلسطینیان در تظاهرات های روز خشم به مناسبت ۶۸ امین سالروز اشغال فلسطین شد و از جوانان فلسطینی دعوت کرد فردا یکشنبه را به روز خشم و رویایی با اشغالگران صهیونیست تبدیل کنند.

به گزارش پرس شیعه؛ سخنگوی ائتلاف جوانان انتفاضه امروز شنبه در اظهاراتی مطبوعاتی در غزه تصریح کرد که روز ۱۵ ماه می که مصادف است با فردا یکشنبه باید روز خیزش سراسری و بازگشت به شهر و روستاهای فلسطینی باشد و این روز را باید به روز رویارویی با اشغالگران در سراسر اراضی اشغالی با انواع سلاح سرد و گرم و عملیات زیرگیری با خودرو تبدیل کرد.

وی همچنین اظهار داشت که ۶۸ امین سالروز اشغال فلسطین باید روز تجدید بیعت ملت فلسطین با سرزمین خویش باشد. او از تمامی ملت فلسطین و گروه ها و جریان های فعال آن برای مشارکت گسترده در تظاهرات های فردا یکشنبه دعوت به عمل آورد.

ائتلاف جوانان انتفاضه خاطر نشان کرد که حق بازگشت حقی فردی و دسته جمعی است و هیچ کس حق چشم پوشی از این حق را ندارد، چرا که حقی مقدس و غیر قابل چشم پوشی است و هیچ مذاکره ای هم بر سر آن انجام نمی گیرد.

سخنگوی ائتلاف انتفاضه بر مخالفت قاطع ملت فلسطین با هرگونه طرح میهن جایگزین و یا سیاست ها و توطئه های دشمنان برای حذف و نابودی هویت ملی فلسطین و محروم کردن فلسطینیان از ابتدایی ترین حقوق خویش تاکید کرد و خواستار تحقق هرچه سریع تر آشتی ملی و کنار گذاشتن دودستگی و اختلافات داخلی شد. این ائتلاف تصریح کرد که نیاز به تحقق آشتی ملی و وحدت ملت فلسطین بیش از هر زمان دیگری احساس می شود و باید با دشمن با زبانی که می فهمد که همان زبان زور و قدرت است، وارد مذاکره شد.

ائتلاف جوانان انتفاضه اعلام کرد که تمامی موسسات و سازمان های بین المللی روز دوشنبه ۱۶/۵/۲۰۱۶ در اعتراض به سکوت جامعه جهانی در قبال تجاوزات دشمن صهیونیستی علیه ملت فلسطین تعطیل خواهد بود. این ائتلاف عموم ملت فلسطین را به تظاهرات مقابل مقر سازمان ها و نهادهای بین المللی و ابلاغ پیام اعتراض خود به نمایندگان این سازمان ها فراخواند تا این پیام ها در نهایت به گوش جهانیان برسد.

ائتلاف مذکور در پایان بیانیه خود از جوانان فلسطینی و انتفاضه مبارک آنان علیه دشمن صهیونیستی که لرزه بر اندام اشغالگران انداخته است تمجید کرد.

گفتنی است که فردا یکشنبه ۱۵/۵/۲۰۱۶ مصادف است با ۶۸ امین سالروز فاجعه اشغال فلسطین در سال ۱۹۴۸٫ در کشتارهای سال ۱۹۴۸ که در نهایت به تاسیس رژیم صهیونیستی و اشغال بخش عمده ای از اراضی فلسطینی منجر شد، بیش از ۱۵ هزار فلسطینی به شهادت رسیده و صدها شهر و روستای فلسطینی تخریب شده و صدها هزار نفر آواره و بی خانمان شدند.