ساخت مستند زندگی حضرت آیت الله علوی گرگانی با هدف آشنایی نسل جوان با سیره زندگی این استاد برجسته حوزه علمیه قم و ارائه الگویی از سبک زندگی اسلامی در جامعه ساخته می شود.

به گزارش پرس شیعه؛ صبح امروز ساخت مستند زندگی حضرت آیت الله سید محمد علی علوی گرگانی به وسیله صدا و سیمای مرکز قم کلید خورد.

این مستند مراحل زندگی این استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم را از کودکی تا حال حاضر که شامل دوران طلبگی و خدمات ایشان به انقلاب می شود را به نمایش در خواهد آورد.

گفتنی است این مستند با هدف آشنایی بیشتر نسل جوان با شخصیت و سیره زندگی این این استاد برجسته درس خارج و ارائه الگویی از سبک زندگی اسلامی در جامعه ساخته می شود.

ساخت این مستند بیش از دو ماه به طول خواهد انجامید و فعالیت هایی نظیر سبک زندگی شخصی، کیفیت و شیوه تحصیل، تدریس و همچنین دیدارهای حضرت آیت الله علوی گرگانی با اقشار مختلف و پاسخگویی به سؤالات شرعی توسط این استاد برجساته حوزه علمیه مق را شامل خواهد شد.

لازم به ذکر است که حضرت آیت الله علوی گرگانی از اساتید برجسته درس خارج حوزه علمیه است در سال ۱۳۵۹ق (خرداد ۱۳۱۸ ش) در نجف اشرف زاده شد.

وی در سال ۱۴۰۵ق بود که بنا به تقاضاى گروهى از فضلا تدریس خارج فقه (بر اساس کتاب شرایع الاسلامِ ابوالقاسم نجم الدین جعفرِ محققِ حلّى) را آغاز کرد و تاکنون کتابهاى: طهارت و زکات را به پایان برده و هم اکنون شرح کتاب صلاه را ادامه مى ‏دهد و همزمان خارج اصول را نیز بر پایه کفایه الاصول آغاز نمود که دوره کامل آن ۱۵ سال به طول انجامید و به پایان رسید؛ هم ‏اکنون دومین دوره آن، آغاز شده است. وى در طول ۴۰ سال تدریس خویش، فضلاى بى‏شمارى را از سرچشمه زلال علوم اهلبیت علیهم‏السلام، بهره ‏مند ساخته که بسیارى از آنان، هم اینک در شهرهاى مختلف و سمت هاى گوناگون مانند: تدریس در حوزه و دانشگاه، امامت جمعه و جماعت، قضاوت و نمایندگى مجلس به خدمت به اسلام و مسلمین اشتغال دارند.