رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین گفت: در حوزه گروه و حزبی بخواهد بر خلاف سیاست نظام و انقلاب که از سوی رهبر معظم انقلاب ترسیم شده، حرکت کند، جا نخواهد داشت و حوزه او را قبول نمی کند، حتی با کسانی که حرمت مراجع و فقاهت را نگه ندارند، نیز همین گونه برخورد خواهد شد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام و المسلمین احمد فرخ فال امروز در نشست هم اندیشی اساتید مصاحبه و مشاوره حوزه علمیه قم که در مدرسه علمیه ملاصادق قم برگزارشد، گفت: گزینش و انتخاب افراد در فضای آلوده مجازی امروز بسیار پیچده است؛ در زمان بسیار حساسی زندگی می کنیم و در این عرصه استکبار و اسرائیل در کمین نشسته اند تا به نظام و انقلاب ضربه بزنند.

مدیر حوزه علمیه استان قم بیان داشت: دشمن فهمیده برای تغییر هویت انقلاب، باید روی انحراف روحانیت سرمایه گذاری و برنامه ریزی کند؛ تدبیر امام راحل و رهبر انقلاب که همان جایگاه ولایت فقیه است باعث شد انقلاب تا اینجا پیش رود و ادامه حیات دهد.

سیاستگذاری نظام در اختیار ولی فقیه است

حجت الاسلام و المسلمین فرخ فال با بیان این که محوریت کلان سیاستگذاری نظام در اختیار ولی فقیه است بیان داشت: این مسیر، حرمت مراجع را به عنوان خط قرمز برای ما اعلان کرده است، این هم خواسته امام راحل و رهبر انقلاب است.

وی گفت: در حوزه هیچ گروه و حزبی که بخواهد بر خلاف سیاست نظام و انقلابی که از سوی رهبر معظم انقلاب ترسیم شده است حرکت کند، جا نخواهد داشت و حوزه او را قبول نمی کند، حتی با کسانی که حرمت مراجع و فقاهت را نگه ندارند نیز همین گونه برخورد خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین فرخ فال گفت: حضرت علی (ع) فرمودند، کسانی که مومن هستند خدا آنها راحفظ می کند، آنهایی که مشرکند نیز خود شرک آنها را زمین می زند، اما مشکل اصلی در این میان اهل نفاقند.

مدیر حوزه علمیه استان قم بیان داشت: اهل نفاق کسانی هستند که ظاهر و باطن آنها یکی نیست، به عبارت دیگر شهادت می دهند، نماز و قرآن نیز می خوانند، اما در باطن بویی از اسلام و توحید نبرده اند.

وی در ادامه امر مصاحبه و مشاوره به خصوص برای داوطلبان ورود به حوزه را بسیار با اهمیت برشمرد و افزود: مصاحبه این است که از نحوه گفتن مصاحبه شونده به موضع گیری قطعی رسید، در مصاحبه ممکن است متقاضی واقعا متدین و خوب به نظر برسد، اما در تحقیقات متوجه شویم این فرد اتصال به فلان دستگاه و عامل دشمن دارد.

حجت الاسلام و المسلمین فرخ فال عنوان کرد: دشمن به دنبال تغییر هویت نظام است و به این نتیجه رسیده که این امر محقق نمی شود؛ مگر با خدشه وار کردن به حوزه علمیه و این دغدغه رهبر انقلاب است که تاکید کردند، حوزه انقلابی بماند؛ یعنی این که باید مواظب ارکان انقلاب و نفوذ دشمن بود و حوزه تنها فقه و مکاسب نیست.

وی درپایان گفت: گزینش کار بسیار حساس و دقیقی است و باید خیلی در این امر مواظبت کرد.