امام‌ جمعه قم با بیان این‌که امنیت ولایی پایدار است، گفت: شخص شرور باید از نیروی انتظامی بترسد، بر این اساس رافت اسلامی برای آن‌کسی که مفهوم رأفت را درک کند.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت‌الله سید محمد سعیدی امروز در دیدار رییس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران که در سالن محراب حرم مطهر حضرت معصومه (س) صورت پذیرفت، با اشاره به این‌که نیروی انتظامی مظهر اقتدار نظام اسلامی است، ابراز داشت: حاکم کردن امنیت در جوامع بشری متکی بر دو الگوی شناخته‌شده صورت می‌پذیرد، بر این اساس استبداد و در مقابل آن قاطعیت همگام با هوشیاری و مهربانی دو الگوی موجود در جهان بشری است.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) با تأکید بر این‌که مردم از امنیت استبدادی دفاع نکرده و آن را مشروع نمی‌دانند، گفت: امنیت همگام با اقتدار و قاطعیت الهی که با مهربانی و رأفت همراه است الگویی از امنیت است که همواره از سوی مردم حمایت می‌شود.

امام‌ جمعه قم با بیان این‌که امنیت ولایی پایدار است، عنوان داشت: در حفظ امنیت نباید از حدود عدل عدول کرد، بر این مدار نباید در ایجاد امنیت به‌افراط و تفریط مبتلا شد؛ چراکه اگر افراط‌گرایی حاکم شود همان الگوی امنیت استبدادی به وجود خواهد آمد.

وی ادامه داد: تفریط در حفظ حدود امنیت زمینه حذف اقتدار و محو اصل امنیت است؛ بر این اساس نیروی انتظامی باید مقتدرانه به تأمین امنیت مردم بپردازد تا امنیت همراه با رأفت دینی در متن جامعه اسلامی شکل بگیرد.

آیت‌الله سعیدی به اهمیت و نقش حفظ حدود اقتدار در شالوده نظام اسلامی اشاره کرد و ابراز داشت: معنایی ندارد که برخی از مسئولان بگویند که با مفسدان اقتصادی به‌شدت برخورد نشود؛ بر این اساس مسؤولان در هر حوزه خدمتی خود باید حدود اقتدار را حفظ کنند.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) با تأکید بر این‌که شخص شرور باید از نیروی انتظامی بترسد، گفت: رافت اسلامی برای آن‌کسی است که مفهوم رأفت را درک کند، بر این اساس نیروی انتظامی برای گستره جامعه باید اقتدار همراه با رأفت اسلامی داشته باشد و اشرار جامعه نیز از این نیروی قوی باید بترسد.

وی ادامه داد: خداوند متعال برای جامعه بشری بهشت را در کنار جهنم قرار داده؛ این در حالی است که بر شیاطین لعن فرستاده، بر این اساس این لعن نشانه خشم مقدس علیه اشرار است.

امام‌ جمعه قم خانواده‌های نیروی انتظامی را اهرم‌های تعیین‌کننده در اقتدار و انسجام نیروی انتظامی توصیف کرد و گفت: همسران کارکنان نیروی انتظامی نقش تاثیر گذاری برای تامین اقتدار و امنیت دارند.

منبع؛ رسا