خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در سخنانی اعلام کرد که اشغالگری و شهرک سازی مشروع نیست و امکان ندارد که اشغالگران را به رسمیت بشناسیم.

به گزارش پرس شیعه به نقل از فلسطین الیوم، «خالد مشعل» رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس طی سخنانی اعلام کرد که اراضی فلسطین از شمال تا جنوب حق ملی ما است و این سرزمین برای ما است نه غیر ما.

بر اساس این گزارش مشعل در ادامه سخنان خود در همین خصوص اظهار داشت: باید در قدس، کرانه باختری و غزه وحدت ملی وجود داشته باشد.

وی در همین رابطه عنوان کرد: اشغالگری و شهرک سازی قانونی نیست و امکان ندارد که اشغالگران را قانونی بدانیم.

رئیس دفتر سیاسی حماس همچنین گفت: فلسطین یک سرزمین عادی نیست بلکه یک زمین مقدس و مبارک است که دارای تاریخ عمیق می باشد. بنابراین هیچ کس حق ندارد که حق این نسل و نسل های آتی را مصادره کند.

وی در ادامه تصریح کرد: مقاومت در برابر اشغالگران یک حق دینی و وظیفه ملی و شرعی است و همچنین سخن گفتن درباره مقاومت هدف نیست بلکه یک وسیله می باشد. بنابراین باید از مقاومت در چارچوب اصول سخن بگوییم.

به علاوه مشعل عنوان کرد: آزادسازی قدس حق مردم فلسطین است و قدس پایتخت فلسطین می باشد. همچنین حق مردم ما این است که به سرزمین خود بازگردند و اسیران ما آزاد گردند.

وی در همین راستا گفت: حق مردم فلسطین برپایی کشور فلسطین با حاکمیت حقیقی است و هر نوع چانه زنی در این باره مردود است.

رئیس دفتر سیاسی حماس در پایان گفت: حماس نسبت به تحقق آشتی میان فلسطینی ها اصرار دارد و باید برای محافظت از اصول از جمله بازگرداندن آوارگان به منازلشان، با یکدیگر هماهنگ گردیم و از این طریق فلسطین را بر اساس دموکراسی بسازیم. مشکل ما شکستن محاصره غزه است.