رئیس جمهوری عراق در دیدار وزیر اطلاعات ایران ضمن تاکید بر اهمیت همکاری های امنیتی و اطلاعاتی میان دو کشور از کمک های ارزشمند جمهوری اسلامی ایران به ملت عراق قدردانی کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از پایگاه النهرین،فواد معصوم در دیدار با محمود علوی وزیر اطلاعات ایران بر اهمیت همکاری میان عراق و ایران در زمینه های امنیتی و اطلاعاتی تاکید کرد و استفاده از دانسته ها و تجربیات گسترده ایران در این زمینه را مهم دانست.

وی افزود: عراق کمک های ارزشمند ایران به ملت عراق به ویژه در جنگ علیه داعش را ارج می نهد.

رئیس جمهوری عراق در این دیدار تاکید کرد: همکاری کشورهای منطقه برای تحقق روابط دوستی میان ملتها و تضمین منافع مشترک آنها از اهمیت به سزایی برخوردار است.

از سوی دیگر وزیر اطلاعات ایران پایداری و جانفشانی ملت عراق ضد گروههای تروریستی را مورد تمجید قرار داد و بر آمادگی ایران برای توسعه همکاری با عراق در زمینه های امنیتی، آموزشی و اطلاعاتی تاکید کرد.

در همین حال سلیم الجبوری در دیدار با محمود علوی وزیر اطلاعات ایران اوضاع عراق و منطقه را مورد رایزنی قرار داد.

دفتر رئیس پارلمان عراق با اشاره به این خبر افزود: طرفین در این دیدار بر اهمیت نقش عراق در منظومه امنیتی و منطقه و ثبات آن تاکید کردند و آن را نیازمند هماهنگی و همکاری مشترک دانستند.طرفین ثبات عراق را به از سرگیری موسسات آن و در راس آن نهاد قانونگذاری برای تحقق اصلاحات فراگیر دانستند.

این در حالی است که محمود علوی قبلا با عمار حکیم رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق دیدار و گفتگو کرده بود. محورهای این دیدار تقویت روابط دوجانبه عراق و ایران و پیروزی هایی که اخیرا به دست نیروهای عراقی علیه داعش به دست آمده است، بود.

عمار حکیم در این دیدار بر اهمیت مبادله اطلاعاتی برای غلبه بر داعش که خطر فرا مرزی است تاکید و از موضع ایران در حمایت از عراق در جنگ با داعش تقدیر کرد.