احمد بدر الدین حسون مفتی اعظم سوریه در سخنانی ضمن تسلیت شهادت فرمانده ارشد مقاومت لبنان اظهار داشت: شهید بدرالدین بارها مسیر شهادت را پیمود.

به گزارش پرس شیعه به نقل از پایگاه العهد، «احمد بدرالدین حسون» مفتی اعظم سوریه در سخنانی شهادت «مصطفی بدرالدین» فرمانده ارشد حزب الله لبنان را تسلیت گفت.

بر اساس این گزارش، وی در این زمینه اظهار داشت: شهید بدرالدین در طول حیات سرشار از مجاهدت های خود بارها مسیر شهادت را پیمود.

مفتی اعظم سوریه در ادامه تصریح کرد: شهید بدرالدین همواره به دنبال شهادت گشت و این شهادت بود که از وی فرار می کرد تا در نهایت او را در شام و در جوار حضرت زینب (س) به آغوش بکشد.

بدرالدین حسون در ادامه گفت: ما امتی هستیم که در مسیر رسول الله (ص) گام نهادیم و خطاب به اعراب می گوییم که توقع سپاسگذاری از شما نداریم.

مفتی اعظم سوریه اظهار داشت: دولت و ملت سوریه هیچگاه مجاهدت های صادقانه و مقاومت قهرمانانه شهید بدرالدین را از یاد نخواهند برد.

گفتنی است، حزب الله لبنان پیشتر با انتشار نتیجه تحقیقات خود اعلام کرد که «مصطفی بدرالدین» فرمانده ارشد این جنبش بر اثر بمباران توپخانه‌ای تکفیری ها در سوریه به شهادت رسیده است.

در همین راستا سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان روز جمعه هفته جاری سخنرانی خواهد کرد. بر اساس این گزارش، این سخنرانی به مناسبت شهادت مصطفی بدرالدین فرمانده ارشد حزب الله لبنان خواهد بود.