آستان مقدس حسینی طی مراسمی از رسانه ‎های برتری که دوازدهمین جشنواره بین المللی بهار شهادت را پوشش داده بودند، تقدیر کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ آستان مقدس حسینی روز گذشته مراسم تقدیر از رسانه ‎ها برای پوشش خبری و تلویزیونی دوازدهمین جشنواره بین المللی بهار شهادت را در صحن خاتم الاوصیاء در حرم امام حسین (ع) برگزار کرد.

سید افضل الشامی، معاون تولیت آستان مقدس حسینی و مدیر دوازدهمین جشنواره بین المللی بهار شهادت در این مراسم گفت: با توجه به مشکلات مختلف در عراق، این جشنواره هر ساله با قدرت و مشارکت حداکثری برگزار می شود.

وی افزود: به یاد آوردن شخصیت‎های که به اسلام و بشریت خدمت کردند و قدم‎های بسیاری در مسیر الهی برداشته‎اند یکی از اهداف برگزاری چنین جشنواره‎های است.

معاون تولیت آستان مقدس حسینی وضعیت جهان اسلامی را استثنائی توصیف کرد و اظهار داشت: هجمه رسانه‎ای زیادی با هدف مخدوش کردن چهره اجتماعی عراق علیه این کشور به راه افتاده است بر این اساس با برگزاری چنین همایش‎های می توان تا حدودی به شبهات و تفکرات منحرف آنان پاسخ داد.

آستان مقدس حسینی در پایان این مراسم به تعدادی از رسانه‎ها هدایایی به رسم یادبود اعطا کرد.

دوازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فرهنگی ـ دینی «بهار شهادت» کربلا، با شعار «الإمام الحسین (ع) مشکاه الحریه و نبراس الشهاده» (امام حسین(ع)؛ چراغ هدایت و شهادت) و با ‌همت آستان‌های مقدس حسینی و عباسی و با مشارکت اداره اوقاف شیعه و سنی عراق و سایر آستان‌های مقدس، ۲۱ اردیبهشت‌ماه مصادف با سوم ماه شعبان به مناسبت میلاد با سعادت امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل العباس(ع) و با مشارکت کشورهای اسلامی و شخصیت‌های برجسته و مهم فرهنگی و ادبی از کشورهای عربی و غیر عربی آغاز شد و پنجم شعبان به پایان رسید.