دستگاه امنیتی آلمان با بیان خطر ورود عوامل نفوذی داعش همراه آوارگان به اروپا، تاکید کرد که تاکنون حدود ۱۰۰ هشدار درباره وجود عوامل نفوذی داعش در میان آوارگان دریافت کرده است.

به گزارش پرس شیعه، نشریه دیلی تلگراف چاپ لندن گزارشی با عنوان ” رئیس دستگاه امنیتی آلمان هشدار می دهد : عناصر داعش در میان مهاجران پنهان شده اند”، منتشر کرد.

پایگاه خبری سومریه نیوز به نقل از این نشریه نوشت: مساله نفوذی های داعش پس از دستگیری یک شهروند الجزایری در پناهگاه مهاجران، به اتهام برنامه ریزی برای اقدام تروریستی در برلین، فاش شده است.

این نشریه تاکید کرد: با وجود این که مقام های آلمانی همواره سعی کرده اند خطر موضوع پنهان شدن شماری از تروریست ها را در میان بیش از یک میلیون مهاجری که سال گذشته وارد این کشور شده اند، کمرنگ جلوه دهند، اما رئیس سرویس امنیت داخلی آلمان به تازگی به حقیقت این امر اذعان کرده است.

دیلی تلگراف افزود: گزارش های مطبوعاتی آلمان به گفت وگوهای تلفنی میان شماری از نفوذی های داعش درباره امکان اجرای عملیات تروریستی علیه اهدافی در برلین پرداخته اند.

این نشریه در پایان تاکید کرده است که دستگاه امنیت داخلی آلمان، حدود ۱۰۰ هشدار درباره وجود عناصر نفوذی داعش در میان آوارگان دریافت کرده است و اغلب افرادی که در این زمینه بازداشت شده اند، پس از انجام تحیقات لازم آزاد شده اند.