مرکز تخصصی فقه و اصول معهد الاجتهاد الفعال برای سال تحصیلی ۹۶-۹۵ در قالب طرح تحصیل اجتهاد از میان طلاب پذیرش می کند.

به گزارش پرس شیعه؛ مرکز تخصصی فقه و اصول معهد الاجتهاد الفعال با اشراف آیت الله سیفی مازندرانی در نظر دارد از میان طلاب جوان و مستعد برای سال تحصیلی ۹۶-۹۵ برای یک دوره شش ساله تحصیلی با برنامه مدون «طرح تحصیل اجتهاد» پذیرش کند.

اهم اهداف معهد الاجتهاد الفعال، تربیت مجتهدین جوان و کارآمد، توسعه کمی و کیفی فقه و علوم مرتبط با آن، توجه مخصوص به مسائل مستحدثه و مورد نیاز نظام اسلامی و احیای شیوه سلف صالح در تحصیل فقه با توجه به نیازهای زمان است.

از شرایط داوطلبان می توان به اتمام امتحانات کتبی و شفاهی پایه دهم، عدم اشتغال علمی و اجرایی در مراکز دیگر، قبولی در مصاحبه ورودی و تعهد به رعایت ضوابط و مقررات آموزشی و اتمام دوره تحصیلی اشاره کرد.

اعطای گواهی اجتهاد پس از اتمام موفق دوره تحصیلی، اعطای گواهی اتمام دوره تخصصی فقه و اصول، اعطای گواهی تدریس سطوح عالی، امکان اشتغال به تدریس در معهد الاجتهاد الفعال و سایر مراکز، استفاده از کادر اساتید مجرب، بهره گیری از جلسات فقهی خصوصی با حضور استاد و اعطای کمک هزینه تحصیلی از مزایای شرکت در این طرح است.

علاقه مندان می توانند برای نام نویسی تا ۳۰ اردیبهشت ماه هر روز از ساعت ۹ تا ۱۳ به معهد الاجتهاد الفعال واقع در قم، خیابان چهارمردان، کوچه ۴، پلاک ۶۵ مراجعه کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر با می توانند با شماره های ۳۷۷۱۷۷۵۷ و ۳۷۷۵۳۶۳۹-۰۲۵ تماس بگیرند.