نشست کار گروه تخصصی تبلیغ ستاد همکاری‌ های حوزه‌ های علمیه خواهران و آموزش و پرورش در سالن جلسات مرکز مدیریت حوزه‌ های علمیه خواهران برگزار شد.

به گزارش پرس شیعه؛ رحیمی، دبیر ستاد همکاری‌ های حوزه‌های علمیه خواهران و آموزش و پرورش، «پژوهش و تحقیق»، «منابع انسانی»، «برنامه‌ریزی درسی» و «امور تربیتی و تبلیغ» را از کارگروه‌های مختلف این ستاد دانست و گفت: حوزه‌های علمیه خواهران همکاری بسیار خوبی با این ستاد دارد.

وی همچنین از برگزاری ۳۵ جلسه و تصویب ۸۶ مصوبه در سال ۹۴ توسط ستاد همکاریهای حوزه‌ و آموزش و پرورش خبر داد و یادآور شد: در کارگروه تبلیغ مصوبه‌‌هایی مانند تدوین و تصویب دستورالعمل اعزام مبلغ مناسبتی، بررسی سامانه جامع اعزام مبلغ و آسیب شناسی اعزام مبلغ تصویب شده است.

دبیر ستاد همکاریهای حوزه‌های علمیه خواهران و آموزش و پرورش، تدوین و تصویب آیین‌نامه حمایت از پایان‌نامه‌های طلاب سطح سه و چهار در حوزه تربیت رسمی و غیر رسمی، تدوین ۴۲ عنوان پژوهش به عنوان اولویت‌های پژوهشی، عضویت نماینده حوزه علمیه در شورای علمی و پژوهشی آموزش و پرورش و بالعکس و طراحی و ایجاد رشته‌های تعلیم و تربیت اسلامی را از مصوبات کارگروه پژوهش این ستاد برشمرد.

وی ادامه داد: در کارگروه برنامه‌ریزی درسی نیز طرح برگزاری دوره آموزش شیوه‌های تألیف کتاب درسی برای طلاب، حضور نماینده‌ای از حوزه‌های علمیه در کارگروه درسی سازمان پژوهش و راه‌های مشارکت حوزه در تدوین مجلات رشد به تصویب رسیده است.

آقای رحیمی همچنین از تدوین محتوای دینی مورد نیاز برای معلمان اعزامی به خارج از کشور و توانمندسازی دانش آموختگان حوزه‌های علمیه شاغل در آموزش و پرورش را از دست‌آورده‌های کارگروه منابع انسانی ستاد همکاریهای حوزه‌های علمیه خواهران و آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت: اکنون ۲۷۱۳ طلبه در آموزش و پرورش شاغل رسمی هستند که از این تعداد ۱۵۰۰ نفر بانوان طلبه هستند.

وی همچنین بر ظرفیت ‌شناسی و ظرفیت سنجی حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش تأکید کرد.