سخنگوی ارشد نیروهای مسلح گفت: آمریکایی‌ ها از نحوه برخورد ایران با دستگیری تفنگداران خود دچار چالش شده‌اند و خود را کد خدا و بزرگ محله می‌ دانند که هر وقت هر اقدامی علیه دیگران کرد با آنها کوتاه بیایند.

به گزارش پرس شیعه؛ سردار سید مسعود جزایری سخنگوی ارشد نیروهای مسلح در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه ارزیابی شما از عزل فرمانده تفنگداران بازداشت شده آمریکایی چیست، اظهار داشت: آمریکایی‌ها به لحاظ نوع برخورد ایران با متجاوزین دچار چالش شدند؛ آمریکایی‌ها عادت کردند که کدخدا و بزرگ محله باشند و هر زمانی که اقدامی کردند در مقابل آنها کوتاه بیایند.

وی ادامه داد: کوتاه‌آمدن در برابر آمریکایی‌ها در قاموس جمهوری اسلامی ایران نیست و برخورد ما با تفنگداران‌ آمریکایی مسالمت‌آمیز بود و می‌توانست برخورد قهرآمیز نیز باشد لذا آمریکایی‌ها از این اتفاق عصبانی هستند.

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح در پاسخ به سوالی در خصوص نگرانی آمریکا از تحویل سامانه اس ۳۰۰ به ایران گفت: آمریکایی‌ها می‌توانند از نحوه مجهز شدن جمهوری اسلامی ایران عصبانی باشند و از آن عصبانیت نیز بمیرند.

سردار جزایری همچنین در خصوص پیام شهادت شهید بدرالدین نیز گفت: روند مقاومت منطقه نشان داده که برخلاف آنچه که دشمنان از جمله‌ آمریکا و صهیونیست‌ها در تصورشان است زمانی که یک فرمانده بزرگ در جبهه‌ها به شهادت می‌رسد، نه تنها تاثیر منفی در منطقه ندارد بلکه عنصری خواهد بود که مقاومت را یک‌گام به جلوتر می‌برد.

وی در پایان تاکید کرد: بارها این تجربه را هم در دوران دفاع مقدس خودمان و هم در دفاع مقدس منطقه شاهد بودیم و شهادت این برادر بزرگ و فرمانده عزیز در آینده به نفع جبهه مقاومت اثرات مثبتی را خواهد داشت.