حضرت آیت الله علوی گرگانی وظیفه روحانیت را حفظ دین مردم دانست و گفت: اگر با مردم با حلم و خوشرویی برخورد شود حتی مخالفان هم جذب خواهند شد.

به گزارش پرس شیعه؛ حضرت آیت الله سید محمد علی علوی گرگانی، استاد برجسته حوزه علمیه، پیش از ظهر امروز در دیدار با حجت الاسلام مرتضی صانعی امام جمعه نیک آباد اصفهان با اشاره به آیه ۲ سوره طلاق اظهار داشت: هر کس تقوای الهی و توکل بر خدا داشته باشد خداوند در مشکلات راه چاره را نشان به او خواهد داد زیرا بهای یاری خداوند و نردبان ترقی تقوا است.

وی به مشکلات شهر نیک آباد و جریان های سیاسی حاکم بر آن منطقه اشاره و خاطرنشان کرد: آن منطقه مردمانی بسیار متدین و مذهبی دارد و در راه انقلاب و دفاع مقدس فعالیتهای زیادی داشته اند و باید عملکرد و مسؤولان و جریان های سیاسی را از مردم آن منطقه جدا دانست.

حضرت آیت الله علوی گرگانی مهم ترین ویژگی یک روحانی در برخورد با مردم را صبر و حلم دانست و افزود: با مردم نباید با تعصب برخورد کرد زیرا تعصب باعث دفع مردم می شود در حالی که اگر با صبر و خوشرویی با مردم رفتار شود به تدریج حتی مخالفان هم جذب می شوند.

وی مسؤولیت روحانیت را در جامعه بسیار سنگین دانست و ابراز داشت: روحانیت مسؤول دین مردم است و همانطور که حضرت علی(ع) با صبر خود از تفرقه در امت پیامبر(ص) جلوگیری کرد و موجب حفظ دین شد ما هم باید از ائمه(ع) الگو بگیریم.

استاد برجسته حوزه علیمه با بیان این که نباید کاری کنیم که مرم از روحانیت فاصله بگیرند، گفت: امام صادق(ع) فرمودند که «با مردم خوش برخورد باشید ولی همرنگ آنان نشوید» و ما هم امروز باید با اخلاق و رفتار خود مردم را به سمت دین جذب کنیم.