حضرت آیت الله سبحانی گفتند: امروز فضای مجازی برای جامعه خیلی خطرناک و خطر ساز شده است، بیگانگان با استفاده از این فضا شب و روز جوانان ما را با ایجاد و طرح شبهات، بمباران می کنند و هدف آن ها از بین بردن بنیان خانواده است.

به گزارش پرس شیعه؛ حضرت آیت الله جعفر سبحانی شب گذشته (۲۵ اردیبهشت) در دیدار جمعی از مسئولان، مبلغان و مربیان روحانی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور شرکت کننده در طرح سفیران آسمانی که در دفتر این مرجع تقلید برگزارشد اظهار داشتند: در روایات داریم باید ببینید در چه زمانی زندگی می کنید و چه سلاحی را باید آماده کنید تا از هجوم بیگانه در امان بمانید.

ایشان با تاکید براین که هرکس شرایط زمانه را بشناسد مورد هجوم بیگانه قرار نمی گیرد، تصریح کردند: زمان دو نوع دلالت دارد، یکی زمان فلسفی و فیزیکی و دیگری که مقصود امام معصوم در روایت فوق هم همان است؛ مفهوم شناخت شرایط جامعه را دارد.
حضرت آیت الله سبحانی عنوان کردند: امروز فضای مجازی برای جامعه خیلی خطرناک و خطر ساز شده است، بیگانگان با استفاده از این فضا شب و روز جوانان ما را با ایجاد و طرح شبهات بمباران می کنند، هدف آن ها از بین بردن بنیان خانواده است، در غرب قوم و خویشی معنایی ندارد، چه بسا اقوام نزدیک مانند دختر و پسر عمو، عمه، خاله و دایی یکدیگر را نمی شناسند، مبارزه و مقابله با این برخوردها باید در مسجد شکل بگیرد.

این مرجع تقلید خاطرنشان کردند: مسجد باید یک پایگاه صد در صد فرهنگی باشد، بقیه مسائل در اولویت بعدی قرار دارند، مساجد باید جایی باشند که جوانان بتوانند با حضور در آن فرهنگ اسلام را درک کنند، اول باید ایمان به خدا و فرهنگ غنی شود، بعد مباحثی مانند ایثار و مفاهیم دینی دیگر مطرح شود.

حضرت آیت الله سبحانی با بیان این که وابستگی به اجانب بد بختی است، گفتند: مسجد پیامبر(ص) کمتر از هزار متر مساحت داشت، اما کانونی بود برای همه کارها، همه امور در مسجد نبی اکرم(ص) پیگیری و حل می شد، حتی گاهی وحی در مسجد رسول خدا(ص) نازل می شد و کاتبان آن را کتابت می کردند.

استاد برجسته حوزه علمیه بیان کردند: مسجدی که فقط موقع نماز بیایید یک نمازی بخوانید و بروید این مسجد، مسجد نمی شود، مسجد باید کانون همه امور اجتماعی باشد، درتهران مسجدی داریم که امام جماعتش همه امور و کار خود را در آنجا انجام می دهد، از جمله تدریس و تبلیغ، همچنین مسجدی داریم که از نظر ظاهر آباد است اما امام جماعتش کارمند جای دیگریست و فقط اندازه یک نماز خواندن در مسجد وقت می گذارد، این گونه مسجدها خروجی ندارند.
ایشان ابراز داشتند: باید در مساجد جاذبه ایجاد کنیم، کسانی هستند که یک قِران خودشان را یک تومان می فروشند، از بس جاذبه دارند، اما مسجدی های ما یک تومان خودشان را یک قِران هم نمی فروشند، مسجد باید به محلی برای رجوع دائم جوانان تبدیل شود، باید امکان درس خواندن، فراگیری کامپیوتر و استفاده صحیح از فضای مجازی و همه موارد مورد نیاز جوانان در مسجد فراهم شود.

فرزندان خانواده هایی که ماهواره دارند از نظر ایمانی و اخلاقی در خطراند
حضرت آیت الله سبحانی توجه به حفظ قرآن کریم در مساجد را مورد تاکید قرار داد و افزود: مغازه دارها ویترین مغازه خود را حداقل هر ده روز یک بار عوض می کنند، اما مسجدی ها برنامه ماهانه ندارند، این ضعف بزرگی ست که باید برطرف شود.

ایشان یادآور شدند: خانواده هایی که ماهواره دارند بدانند، فرزندانشان از نظر ایمانی و اخلاقی در خطراند، خانواده ها باید بیش از پیش موبایل ها و ارتباطات مجازی فرزندانشان را کنترل کنند، متاسفانه مسائلی که در موبایل ها هست کنترل نمی شود.