ازدواج برای تسکین و حلقه اتصال خانوده است، اما امروز این ازدواج گرفتار بعضی ناملایمات و بد اخلاقی ها شده و نهایتا به طلاق عاطفی ختم می شود و این طلاق از بدترین نوع طلاق ها است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام و المسلمین حق جو در جمع طلاب و خانواده آنها که در مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) برگزارشد به مسئله مهم ازوداج و معیارهای آن بر طبق مبانی دینی اشاره کرد و گفت: ازدواج از مسائلی است که قرآن تاکید فراوانی بر آن کرده و اگر انسان بر اساس دستور دین حرکت کند قطعا به سعادت خواهد رسید.

این مشاور امور تربیتی حوزه بیان داشت: ازدواج خوب، دارای معیارهایی است، از جمله آن تحقیق و بررسی قبل از ازدواج، هم کفو و تناسب اخلاقی و جغرافیایی، تناسب شخصیتی، مالی و مشاوره قبل از ازدواج و تصمیم و اراده است.

وی سنجش های روحی، جسمی و عقیدتی را از دیگر معیارها برای قبل از ازدواج برشمرد و عنوان کرد: در ازدواج تنها نباید به استخاره اکتفاء کرد، بلکه تحقیق و بررسی قبل از ازدواج تاثیر گذارتر است و از مشکلات بعدی جلو گیری می کند.

حجت الاسلام و المسلمین حق جو افزود: در ازدواج تنها نباید به زیبایی ظاهری اکتفاء کرد، چون این مسئله آغاز اول مشکلات است و اگر کسی به دنبال زیبایی است، باید خود طرف مقابل هم دارای این خصیصه باشد.

وی بیان داشت: زوجین برای زندگی بهتر، اسرار شخصی همدیگر را در مسائل مختلف فاش نکنند و سطح توقعات را در مسائل مختلف پائین بیاورند و برای مباحث اخلاقی در منزل برنامه ریزی کنند.

استاد حوزه بیان داشت: اگر انسان به معیارهای ازدواج توجه نکند، قطعا در زندگی با مشکلاتی مواجه خواهد شد که یکی از آن بحث طلاق است.

وی ابراز داشت: ازدواج برای تسکین است، اما امروز این ازدواج گرفتار بعضی ناملایمات و بد اخلاقی ها شده و نهایتا به طلاق عاطفی ختم شده و این طلاق از بدترین نوع طلاق ها است.

مشاور خانواده عنوان کرد: طلاق باعث از بین رفتن شخصیت و از هم گسستگی پیوند خانواده می شود و با برنامه ریزی و مشاوره قبل از ادواج می توان جلوی اکثر ناملایمات را گرفت.