اتحادیه عرب در اقدامی نمایشی حمایت عملی جامعه بین الملل از مردم فلسطین را خواستار شد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از پایگاه النشره، اتحادیه عرب اقدامات نژادپرستانه و سرکوبگرانه رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین را که تهدیدی برای شعله ور شدن آتش جنگ در تمام منطقه است محکوم کرد.

اتحادیه عرب در بیانیه خود به مناسب شصت و هشتمین سالگرد نکبت (اشغال فلسطین توسط صهیونیست ها) جامعه بین الملل و در راس آن سازمان ملل را به اعمال فشار بیشتر بر اسرائیل به منظور تن دادن به اراده جامعه بین الملل از طریق اجرای قطعنامه های بین المللی فراخواند.

در این بیانیه آمده است که در مقدمه این قطعنامه ها، قطعنامه ۱۹۴ مجمع عمومی سازمان ملل متحد مصوب سال ۱۹۴۸ است که بر حق بازگشت فلسطینیان و پرداخت غرامت به آنان تاکید دارد. این بیانیه همچنین بر مسئولیت جامعه بین الملل برای حمایت از مردم فلسطین و پایان فوری شهرک سازی ها تاکید کرده است.

اتحادیه عرب در بیانیه خود تاکید کرد تنها در صورتی صلح محقق می شود که هر چیزی به نصاب خود بازگشته و کشور مستقل فلسطینی به پایتختی قدس در چارچوب مرزهای سال ۱۹۶۷ و بر اساس قوانین بین المللی تشکیل شود در غیر اینصورت فرصت های صلح از بین رفته و این امر تهدیدی برای شعله ور شدن آتش جنگ در کل منطقه است.

اتحادیه عرب به در پیش گرفتن سیاست یهودی سازی توسط اسرائیل از طریق کوچاندن اجباری فلسطینی ها، افزایش روند شهرک سازی ها و همچنین اقدامات سرکوبگرانه از جمله تخریب منازل فلسطینی ها و بازداشت های روزانه و ترورهای سازمان یافته اشاره کرده است.

این اتحادیه همچنین اقدام صهیونیست ها در هتک حرمت مقدسات مسیحی ها و مسلمانان بویژه مسجدالاقصی را محکوم کرده است.