مشاور امور خارجی نخست وزیر پاکستان با اعتراض به آزمایش موشکی هند اعلام کرد این موضوع را در سطح جهانی پیگیری می کنیم.

به گزارش پرس شیعه به نقل از «دان نیوز»، «سرتاج عزیز» مشاور امور خارجی نخست وزیر پاکستان در پی آزمایش موشک مافوق صوت هند گفت: ما موضوع آزمایش موشکی هند را در سطح جهانی پیگیری می کنیم. با انجام چنین آزمایشات موشکی توازن در آسیای جنوبی بهم خواهد خورد.

وی در ادامه افزود که آمریکا از حامیان هند در منطقه بشمار می رود. واشنگتن بر این باور است که وجود هندی قدرتمند در منطقه می تواند به رویارویی آمریکا با چین در منطقه کمک کند.

لازم به ذکر است دیروز هند موشکی بالستیک مافوق صوت را در سواحل جزیره «عبدالکلام» آزمایش کرد. یکی از دانشمندان سازمان تحقیق و توسعه دفاعی هند گفت که این موشک رهگیر بواسطه تحلیل داده های دریافتی از چندین منبع ردیاب، دارای کارکردی مرگبار خواهد بود.

بنا به گزارشات، این موشک رهگیر شامل یک رایانه با تکنولوژی پیشرفته، یک فعال ساز الکتریکی- مکانیکی، یک سکوی پرتاب متحرک، یک محور انتقال اطلاعات امن و همچنین یک سیستم ردیابی مستقل است.

لازم به ذکر است روابط اسلا م آباد- واشنگتن در روزهای اخیر پس از آن رو به تیرگی گذاشت که نمایندگان کنگره آمریکا با فروش هشت فروند جنگنده «اف۱۶» به پاکستان مخالفت کردند. «سرتاج عزیز» نیز در اظهارات اخیر خود اعلام کرده است روابط پاکستان و آمریکا دچار مشکل جدی شده است.