حجت الاسلام ملکی با بیان این که مسؤولان نظام اسلامی باید شجاع، با تدبیر، ذلت ناپذیر و با تقوا باشند، گفت: اگر عزیزان ما در مذاکرات اهل مداهنه نبودند و دل به خنده دشمنان نمی دادند امروز شاهد رجز خوانی آنها نبودیم.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام حمید ملکی، مدیر مدرسه علمیه معصومیه قم، عصر امروز در همایش دیده بان نفوذ که به یاد شهید مهدی مطلبی در مدرسه معصومیه قم برگزار شد، با اشاره به روایتی از حضرت علی(ع)، اظهار داشت: امر خدا را کسی می تواند در جامعه اجرا کند که سه ویژگی را داشته باشد؛ اهل سازش نباشد، شجاع باشد و زیر بار ذلت و حرف زور نرود.

وی با بیان اینکه هر شجاعی نمی تواند دین خدا را یاری کند، افزود: افراد شجاع زیادی در طول تاریخ وجود داشته اند و لی اهل تدبیر و اعتقاد به حق نبوده اند؛ شهید مطلبی از کسانی بود که با شجاعت؛ تدبیر و ایمان خود ما را به یاد همت‌ها و زین الدین‌ها می‌انداخت.

حجت الاسلام ملکی با بیان این که شهید مطلبی شجاعت و تدبیر را بدون این که کسی را تحقیر کند داشت، گفت: شجاعت همراه با تقوا و زهد است که انسان را برجسته می کند و ویژگی دیگر این شهید این بود که از پا نمی‌ایستاد و در راه حق استقامت داشت و در مقابله با نفوذ خسته نمی‌شد.

وی به بصیرت و اطلاعات بالای شهید مطلبی اشاره کرد و افزود: من حتی یک بار ندیدم که این شهید نسبت به مخالفان خود توهین کند و با تقوا و محکم به دنبال تبیین حق بود.

مدیر مدرسه علمیه معصومیه به تهدیدهایی که دشمنان به خاطر نوشته های مهدی مطلبی به او می کردند اشاره و اظهار داشت: همسرش نقل می کند که هیچ گاه با این که فشار زیادی بر روی او بود ولی ترس در دل خود راه نمی داد و نوشته های خود را ادامه می داد.

وی شجاعت، تدبیر، زهد و تقوا را در تحت لوای ولایت فقیه با ارزش دانست و خاطرنشان کرد: خیلی ها بودند که در زمان پیامبر(ص) از ایشان در دین داری جلو می زدند و در نهایت در جبهه دشمن شمشیر زدند.

حجت الاسلام ملکی ویژگی دیگر مجریان دین الهی را ذلت نا پذیری دانست و اظهار داشت: افرادی در جنگ تحمیلی بودند که به خاطر نداشتن دل و جرأت نتوانستند عملیات ها را با موفقیت به پایان برسانند؛ اگر عزیزان ما در مذاکرات اهل مداهنه نبودند و دل به خنده دشمنان نمی دادند امروز شاهد رجز خوانی دشمنان نبودیم.