فیلم محمد رسول‌الله (ص) در روسیه به نمایش درآمد.

به گزارش پرس شیعه، به اهتمام رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مسکو، و به مناسبت سی و هفتمین سالگرد پیروز انقلاب اسلامی، فیلم محمد رسول الله هم‌اکنون در روز شنبه ۱۷ بهمن ماه در سالن سینمایی اکتیابر، برای اهالی سینما، فرهیختگان و هنر دوستان روسیه و ایرانیان مقیم به نمایش گذاشته شده است.

در ابتدای نمایش این فیلم مجید مجیدی، در کنار رایزن فرهنگی ایران در مسکو و یکی از کارگردانان معروف روس سخنان کوتاهی را بیان کردند.

این کارگردان معروف روسی در سخنانی گفت: نبایستی انسان‌های مؤمن را تحریک کرد؛ این فلم به ما امکان داده است که اطلاعات واقعی را بدست آوریم.

وی افزود: امروز برای من روز مهمی است. من خوشحال و امیدوارم که روسیه‌ از وقایع درک درستی داشته باشد و باید به عقاید احترام گذاشت.

مجید مجیدی هم در بخش دیگری از این مراسم گفت: من برای این اثر ۷ سال فعالیت کرده‌ام. در دوران کنونی پیامبر اسلام در نزد امت اسلامی مظلوم است و قرائت بدی از اسلام صورت می‌گیرد و امروز نام اسلام به سرقت رفته است.

کارگردان فیلم «محمدرسول‌الله(ص)» تصریح کرد: من رحمت پیامبر را به نمایش گذاشته‌ام در حالی که این فیلم از سوی الازهر و عربستان رد شده و دعوت من را نپذیرفته‌اند. این فیلم تلاش دارد پیامی به غرب باشد و اسلام حقیقی و اتحادی از دنیای اسلام را نمایش دهد و من در این اثر از نظرات علمای اهل‌سنت و شیعه بهره بردم.

به گزارش خبرنگار تسنیم، فیلم‌ «محمدرسول‌الله(ص)» هم اکنون در سینمای اکتیابر مسکو در حال پخش است.
فیلم محمد رسول الله