پدر شهید هسته ای با بیان این که یاد و هدف شهدا همیشه زنده و جوشان است گفت: شهادت قابلیتی است که به هر کسی نمی دهند و هر کس در هر کجای دنیا در راه خدا کشته شود در پیشگاه خدا مأجور خواهد بود.

به گزارش پرس شیعه؛ رحیم احمدی روشن، پدر شهید مصطفی احمدی روشن، عصر امروز در همایش دیده بان نفوذ که در مدرسه علمیه معصومیه قم برگزار شد، با بیان خاطره ای از شهید احمدی روشن اظهار داشت: این که خداوند می فرماید شهدا زنده هستند و در نزد پروردگارخود روزی می خورند را با تمام وجود خود احساس کرده ام.

وی با بیان این که یک روز بالای قبر مصطفی فاتحه می خواندم و آیه «ولا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا»به ذهنم آمد، گفت: من با خود گفتم که خدایا چگونه ممکن است شهدا زنده باشند؛ فاتحه خواندم و رفتم به زیارت امام زاده علی اکبر چیذر و تفألی به قرآن زدم و همین آیه آمد و بلا فاصله جواب خود را گرفتم.

پدر شهید احمدی روشن با اشاره به قرآنی که آیت الله مشکینی دارند که آیاتی را برگزیده و تفسیر کرده است، خاطرنشان کرد: برخی از این آیات آیاتی است که بعد از جنگ بدر نازل شده است و در رابطه با شهادت شهدای بدر است که خداوند این آیات را به عنوان پشت گرمی برای شهدا و تو دهنی به تشکیک کننده ها نازل کرده است.

وی با اشاره به روایتی از امام باقر(ع) ابراز داشت: در آخرت خداوند دست شهدا را باز می گذارد تا هر چه می خواهند از خدا بخواهند و شهدا با اعتراف به نعمتهای زیادی که خدا به آنها داده است می گویند ما می خواهیم دوباره به دنیا برگردیم و بارها در راه تو به شهادت برسیم و این به معنی ارزش و ثواب عظیم شهادت در پیشگاه خداوند است.

احمدی روشن افزود: این که در فیلم های روایت فتح نشان می دهند که شهدا در خون خود می غلطند این به خاطر درد نیست بلکه این عشق بازی شهدا با معبود خود است و ما وقتی این درجه را درک خواهیم کرد که خودمان به شهادت برسیم.

وی خاطرنشان کرد: ما باید باور کنیم که شهدا در واقع زنده هستند و هرگز نباید به مخیله ما بیاید که کسانی که در راه خداند کشته شده اند مرده اند؛ شهدا با مجاهدت هایی که کرده اند این قابلیت را پیدا کرده اند که در راه خداوند به شهادت برسند.

پدر شهید احمدی روشن ابراز داشت: در هر کجای دنیا که باشیم اگر در راه خداوند قدم برداریم و کشته شویم اجر آن با خداوند است و اجر و ثواب شهادت را کسب خواهیم کرد.