نماینده مردم خراسان رضوی در مجلس خبرگان با بیان این که اگر روحانیت بخواهد خود را منزوی کرده و از مسائل کنار بکشد نمی تواند به وظیفه خود عمل کند، گفت: روحانیت برای انجام وظیفه خود باید حضوری جدی و فعال در همه صحنه های کشور داشته باشد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از رسا، آیت الله حسن عالمی نماینده مردم خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا، با اشاره به سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب در جمع طلاب و تبیین مسؤولیت های روحانیت از سوی ایشان گفت: محورهای بیان شده از سوی رهبر معظم انقلاب وظیفه ذاتی روحانیت است.

وی افزود: هویت ذاتی و وجودی روحانیان و طلاب که مفتخر به سربازی امام زمان(عج) هستند مسأله هدایتگری است، فرمایشات رهبر معظم انقلاب وظایف اصلی حوزه های علمیه است که مورد تأکید ایشان قرار گرفته است.

نماینده مردم خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به وظایف روحانیت برای تحقق هدایت سیاسی و دینی اظهار داشت: روحانیت باید در بین مردم و همه صحنه های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی حضوری فعال داشته باشد.

وی ادامه داد: در مواردی که نیاز به اظهار نظر روحانیت وجود دارد باید اظهارنظر کند و در مواردی که باید از انحرافات پدید آمده جلوگیری کرده و با آن برخورد کند باید ورود پیدا کرده و وظیفه خود را به خوبی انجام دهد.

آیت الله عالمی با بیان این که اگر روحانیت بخواهد خود را منزوی کرده و از مسائل کنار بکشد نمی تواند به وظیفه خود عمل کند، ابراز داشت: روحانیت برای انجام وظیفه خود باید حضوری جدی و فعال در همه صحنه های کشور داشته باشد.

وی با اشاره به نقش فضای مجازی در گسترش شبهات دینی و در پاسخ به این که آیا طلاب عرصه فضای مجازی را جدی گرفته اند، عنوان کرد: بخش هایی از طلاب به صورت جدی وارد این عرصه شده اند و در حال کار کردن هستند اما مکفی نیست و باید بیشتر کار شود چون دشمن در مقام هجوم است.

نماینده مردم خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: در برابر هجوم دشمن نباید انفعالی برخورد کنیم بلکه باید مدافعانه و در مرحله بعد مهاجمانه برخورد کنیم تا بتوانیم دشمن را از فضای فرهنگی کشور بیرون کنیم.

وی با اشاره به تأکید مجدد رهبر معظم انقلاب بر لزوم انقلابی ماندن حوزه علمیه اضافه کرد: یک قاعده کلی وجود دارد که یک ضابطه علمی نیز به شمار می رود، قاعده این است آنچه که علت محدثه شی است همان علت مبقیه شی نیز محسوب می شود؛ انقلاب برگرفته از قیام و مجاهدت های روحانیت و در رأس آن امام امت است، اگر قرار باشد روحیه انقلابی از بین برود چشمه جوشان انقلاب از بین می رود.