به دنبال جنجال فراوان به وجود آمده بر سر اظهارات دونالد ترامپ کاندیدای حزب جمهوری خواه علیه مهاجران غیر قانونی و زنان، برخی از فعالان حزب دمکرات امریکا، از وی به عنوان لولو خورخوره ای برای ترغیب مردم به رای دادن به کاندیدای مورد حمایت حزبشان در انتخابات ریاست جمهوری این کشور بهره می گیرند.

به گزارش پرس شیعه؛ شماری از فعالان حزب دمکرات امریکا در منطقه ارانج کاونتی واقع در ایالت کالیفرنیا در آستانه برگزاری انتخابات مقدماتی در این استان در ۱۷ خرداد، با در دست داشتن تصاویر ترامپ درب منازل را می زنند و از آنها می پرسند که آیا در انتخابات شرکت می کنند یا خیر.
به نوشته پایگاه تلویزیونی اسکای نیوز هنری واندرمایر مسئول حزب دمکرات در منطقه اورانج کاونتی که به طور سنتی به عنوان منطقه نفوذ جمهوری خواهان شناخته شده است در این باره گفت: فعالان هشدار می دهند در صورتی که به آنها در انتخاب قوی ترین کاندیدای دمکرات کمک نکنند “این مرد” رأی خواهد آورد.
هولی شولمن سخنگوی حزب دمکرات در نیوهامبچیر نیز در این باره گفت: همه شاخه های حزب در این منطقه تلاش می کنند در حد امکان تفاوت میان این دو کاندیدا را بیشتر نشان دهند و ترامپ را به جمهوری خواهان نسبت دهند.
ستاد تبلیغاتی ترامپ به سؤالات رسانه ها در این باره پاسخی نداده است. اما به نظر می رسد جمهوری خواهان علیه هیلاری کلینتون به عنوان کاندیدای پیشتاز دمکراتها که سخنانش باعث جذب رأی دهندگان می شود به همین روش تبلیغات کنند.
در بیانیه کمیته ملی حزب جمهوری خواه آمده است این روش، بهترین راه برای ترغیب داوطلبان و گردآوری کمک ها و یکپارچه سازی حزب جمهوری خواه در برابر احتمال در انتخابات ریاست جمهوری می باشد. زیرا پیروزی وی باعث عقب گرد ما می شود.