حجت الاسلام و المسلمین محمد حسن اختری گفت: استکبار جهانی در فکر ایجاد تفرقه میان پیروان ادیان الهی است. امام خمینی (ره) و رهبر انقلاب معتقد هستند که این دولت جعلی اسرائیل برای ایجاد تفرقه میان مسلمانان و پیروان ادیان الهی ایجاد شده است.

به گزارش پرس شیعه؛ دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت (ع) به افتخار مهمانان اجلاس بین المللی همصدا با اقصی ضیافت شامی برگزار کرد.

حجت الاسلام و المسلمین «محمد حسن اختری» در ابتدای این ضیافت شام با تشکر از حضور میهمانان خارجی در این مراسم اظهار داشت: اجتماع ما معنوی و روحانی می باشد و از همه ادیان توحیدی دراین مکان جمع شده اند، این می تواند پیامی برای همه پیروان ادیان الهی باشد، زیرا همه ما در اهداف الهی مشترک هستیم.

وی ادامه داد: انبیاء برای هدایت بشر آمده اند. آنها پاکترین افراد بشریت هستند که برای هدایت مردم برانگیخته شدند و در برابر زورگویانی قرار گفتند که می خواستند در برابر خدامحوری ایستادگی کنند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به هدف دین گفت: ما اعتقاد داریم که دین برای سعادت انسان ها آمده است، ولی طاغوتیان وظالمان تلاش دارند که انسان ها را برده خود قرار دهند. امروزه فرعون ها، قارون ها و نمرودهای بسیاری هستند و حتی در میان مسلمانان نیز ستمگران زیادی مانند یزید وجود دارد.

حجت الاسلام و المسلمین اختری افزود: قرآن در ارتباط با فرعون در برابر موسی و هدایت بنی اسرائیل تعبیر زیبایی دارد، قرآن می فرماید: فرعون مردم را به استضعاف کشانده بود و فرعون برای حکومت خود در میان مردم تفرقه ایجاد می کرد.

وی با اشاره به اهداف استکبار جهانی اظهار داشت: استکبار جهانی در فکر ایجاد تفرقه میان پیروان ادیان الهی است، رژیم اشغالگر قدس و صهیونیسم بین المللی توسط استعمار انگلیس تاسیس شد. صهیونیست ها به کمک زورگویان غربی و با همکاری کشورهای مرتجمع عربی، سرزمین فلسطین را اشغال و دولت جعلی اسرائیل را ایجاد کردند. امام خمینی(ره) و رهبر انقلاب معتقد هستند که این دولت جعلی اسرائیل برای ایجاد تفرقه میان مسلمانان و پیروان ادیان الهی ایجاد شده است.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به زندگی مسالمت آمیز پیروان ادیان مختلف در فلسطین گفت: پیش از تاسیس رژیم اشغالگر قدس، مسلمانان، یهودیان و مسیحیان در کنار هم در فلسطین زندگی می کردند. یهودیان و مسیحیان هم در کنار پیامبر(ص) در مکه و مدینه حضور داشتند و حاکمان اسلامی هیچ گاه پیروان این ادیان را نمی کشتند.

وی ادامه داد: امروز در جمهوری اسلامی ایران مسیحیان و یهودیان آزادانه زندگی می کنند و آنها با داشتن نمایندگانی در مجلس شورای اسلامی ایران، در کلیساها و کنیسه های خود آزادانه عبادت می نمایند. هر کدام از اقلیت های دینی که برای کشورهای خارجی جاسوسی نکند، می تواند در ایران زندگی خود را داشته باشد.

حجت الاسلام و المسلمین اختری در پایان از دکتر زهرا مصطفوی دختر امام خمینی(ره) برای برگزاری همایش درخصوص فلسطین تشکر کرد و افزود: وعده الهی است که زمانی که ظلم وستم جهان را فرا بگیرد، موعود الهی برای نجات مردم از سوی خداوند قیام می کند. ما معتقدیم که حضرت مهدی(عج) برانگیخته می شود و همه بشریت زیر چتر یک حاکمیت الهی قرار خواهند گرفت و عدالت، محبت و دوستی برقرار و فقر، بدبختی از جامعه رخت برمی ببندد و صلح ودوستی برقرار می گردد، امیدواریم که همه ما این روز خجسته را درک کنیم.

دکتر “محمد عاصی” امام مسجد اسلامی شهر “واشنگتن” در ادامه این ضیافت شام با تشکر از دعوت مجمع جهانی اهل بیت(ع) اظهار داشت: من دو نکته در خصوص سخنان حجت الاسلام و المسلمین اختری دارم، همه پیامبران آمدند تا بدنه عدالت را بوجود بیاورند. این پیام در یک مدت زمان مشخص با عنوان گسترش عدالت به وجود آمد و این پیام، رابطه انسان با خدا را تنظیم نمود.

وی ادامه داد: این رابطه با خدا همراه با برخی مسائل عبادی و دستورات دینی صورت گرفت. متأسفانه برخی این آداب و رسوم دینی را نقض کردند و در برابر رشد ادیانی آسمانی ایستادگی نمودند. اسلام تمام فعالیتهای عبادی و دینی ادیان دیگر که در خدمت گسترش عدالت است، را به رسمیت شناخته است.

دکتر محمد عاصی هدف مورد نظر خود را گسترش عدالت دانست و افزود: این هدف از سوی ادیان مختلف پیگیری می شود. اسرائیل جلوی گفت و گو و ارتباط بین پیروان ادیان مختلف را گرفته است. اسرائیل یک کشور کوچک نیست، بلکه این کشور در حیاتی ترین مسائل جهان هم نفوذ دارد.

امام مسجد اسلامی شهر “واشنگتن در پایان اظهار داشت: برداشت ما از قرآن این است که باید به اهداف اصیل قرآن بازگردیم و خود را با اهداف پیامبران الهی تطبیق دهیم.