منابع خبری اعلام کردندکه اعتصاب دبیرکل حزب مجلس وحدت مسلمین پاکستان در اعتراض به کشتار شماری از شیعیان وارد چهارمین روز شد و تحصن کنندگان واکنش سریع دولت را نسبت به این اقدامات خواستار شدند.

به گزارش پرس شیعه؛ دبیر کل حزب مجلس وحدت مسلمین پاکستان و جمعی از شیعیان در اعتراض به کشته شدن تعدادی از شیعیان در شهرهای کراچی و پاراچنار از سه روز قبل با تحصن مقابل باشگاه خبرنگاران اسلام آباد دست به اعتصاب غذا زده اند.

بر اساس این گزارش این تحصن و اعتصاب غذای «علامه راجا ناصر عباس جعفری» دبیرکل حزب مجلس وحدت مسلمین پاکستان که امروز وارد چهارمین روز شده در اعتراض به قتل یک فعال شیعه حقوق بشر در کراچی ، ترور سه شیعه از جمله یک حقوقدادن در شهر دیره اسماعیل خان و درگیری نیروهای امنیتی با شیعیان معترض در شهر پاراچنار که منجر به کشته شدن چهار نفر از شیعیان شد ، انجام شده است.

تحصن کنندگان واکنش سریع دولت نسبت به این اقدامات را خواستار هستند.

شیعیان پاکستانی در دیگر شهرهای این کشور نیز با برپایی تحصن از دولت تامین امنیت جانی شیعیان را به عنوان ابتدایی ترین حقوق شهروندی خواستار شده اند.

منابع خبری اعلام کردند که امروز اهل سنت هم به این حرکت پیوسته است و علمای سنی بریلوی و جماعت اسلامی پاکستان نیز حمایت خود را از دبیر کل مجلس وحدت مسلمین اعلام کرده اند.