پسر استاندار سابق ایالت پنجاب پاکستان پس از آزادی از زندان جنبش اسلامی ازبکستان از سوی طالبان گفت که این گروه ازبک پس از انتشار خبر مرگ ملا عمر به داعش پیوست.

به گزارش پرس شیعه؛ شهباز تاثیر پسر استاندار سابق ایالت «پنجاب» پاکستان با افشای داستان زندان چند ساله خود گفت که از سوی جنبش اسلامی ازبکستان زندانی بوده است.

وی افزود: پس از ربوده شده از لاهور به منطقه «میرعلی» در «وزیرستان» انتقال یافته بود و پس از حمله به فرودگاه کراچی، که احتمال عملیات نظامی ارتش پاکستان افزایش یافت، در سال ۲۰۱۴ میلادی به منطقه «دته خیل» در «شوال» انتقال داده شد.

پسر آزاد شده استاندار سابق ایالت پنجاب اظهار داشت: وی در فوریه سال ۲۰۱۵ میلادی به ولایت «زابل» در افغانستان منتقل شد.

تاثیر اظهارداشت که در زندان گروه جنبش اسلامی ازبکستان بود.

وی ادامه داد که این گروه ازبک پس از انتشار خبر مرگ ملاعمر اعلام کرد که طالبان افغان اکنون موقعیتی ندارد بنابراین با داعش اعلام بیعت کرد.

پسر استاندار سابق ایالت پنجاب گفت که پس از درگیری طالبان افغان با حامیان داعش به ویژه جنبش اسلامی ازبکستان، وی به همراه دیگر زندانیان به زندان طالبان منتقل شد.

شهبار تاثیر افزود که برخی از زندانیان آزاد شده از زندان جنبش اسلامی ازبکستان در مقابل یک قاضی طالبان افغان به مدت دو تا سه سال محکوم شدند اما وی با همکاری یک مقام این گروه، درمدت نزدیک به سه ماه آزاد شد.

وی خاطرنشان کرد که جنبش اسلامی ازبکستان به طرز وحشتناکی خشونت به خرج می‌داده است.

«دنیا نیوز»، روزنامه پاکستانی چندی قبل اعلام کرده بود که طالبان افغانستان با درگیری با افراد وابسته به گروه تروریستی داعش در ولایت زابل پسر فرماندار سابق ایالت پنجاب پاکستان را از دست آدم‌ربایان آزاد کرده است.

«شهباز تاثیر» پسر «سلام تاثیر» حدود چهار سال قبل در ۲۶ گوست ۲۰۱۱ میلادی به دست افراد مسلح ناشناس در شهر لاهور پاکستان ربوده شد.