نخست وزیر دولت وفاق ملی فلسطین اذعان کرد که همکاری امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین با رژیم صهیونیستی به رغم مصوبه اخیر کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش در رابطه با توقف هرگونه همکاری با طرف صهیونیستی، همچنان ادامه دارد.

به گزارش پرس شیعه؛ رامی حمد الله، نخست وزیر دولت وفاق ملی فلسطین دیروز دوشنبه در اظهاراتی مطبوعاتی تصریح کرد که سازمان آزای بخش فلسطین اخیرا تصمیم به توقف همکاری امنیتی با رژیم صهیونیستی گرفت و ما منتظر اجرای این مصوبه هستیم، اما تا این لحظه هیچ اقدامی در این راستا صورت نگرفته و همکاری امنیتی با رژیم صهیونیستی همانند گذشته برقرار است.

کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین در نشست اخیر خود در چهارم ماه جاری تصمیم به اجرای فوری مصوبه های شورای مرکزی فلسطین به ویژه مصوبه مربوط به تعیین روابط سیاسی، امنیتی و اقتصادی با رژیم صهیونیستی و ایجاد راهکارهای مناسب در این زمینه گرفت.

این کمیته عنوان کرد که این مصوبه ها در پرتو پایبند نبودن طرف صهیونیستی به توافقنامه های به امضا رسیده و اصرار بر نابودی راه حل تشکیل دو کشور صادر می شود.

رامی حمد الله همچنین فاش کرد که از زمان نشست کمیته اجرایی ساف تا امروز مسؤولان امنیتی فلسطینی و صهیونیستی ۶ مرتبه با یکدیگر دیدار کرده اند.

وی تصریح کرد که در این دیدارها تشکیلات خودگردان خواستار پایان حضور نظامی رژیم صهیونیستی در مناطق “أ” شده است اما طرف صهیونیستی تاکنون به این خواسته پاسخ مثبت نداده است.