دستگاه‌ های امنیتی عراق بعد از رشته انفجارهای جدید در مناطق مختلف بغداد آماده باش اعلام کردند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از پایگاه خبری العهد، دستگاه‌های امنیتی عراق بعد از رشته انفجارهای جدید که مناطق مختلف بغداد پایتخت این کشور را لرزاند اعلام آماده باش کردند.

در همین رابطه در دو حمله انتحاری و انفجار دو دستگاه خوردوی بمبگذاری شده در شهرک صدر و الامین در بغداد ۴۰ نفر کشته و ۴۰ نفر دیگر هم زخمی شدند.

به گفته منابع امنیتی عراقی یکی از دو انفجار که ابتدا گمان می رفت با استفاده از خودروی بمبگذاری شده باشد، در واقع با استفاده از کمربند انفجاری حاصل شده است و زنی که این کمربند را به خود بسته بود، در بین جمعیت اقدام به منفجر کردن مواد منفجره همراه خود کرد.

یک افسر عالی رتبه ارتش عراق هم در این باره افزود: ابتدا یک دستگاه خودروی بمبگذاری شده در یک بازار محلی در منطقه ای پررفت وآمد منفجر شد، و بعد بلافاصله زنی که کمربند انفجاری به خود بسته بود، مواد منفجره همراه خود را در یک اقدام تروریستی انتحاری منفجر کرد، هر دو این انفجارها در منطقه الشعب در شمال شرق بغداد روی داده است، که به شهرک صدر هم معروف است.

سرتیپ سعد معن سخنگوی فرماندهی عملیات بغداد هم در این رابطه اعلام کرد: با مشاهده اجساد و نتایج بررسی های اولیه مشخص شده است، یک زن تروریست اقدام به منفجر کردن مواد منفجره همراه خود کرده است، و این یک اقدامی است که مدتی است، تا بحال در عراق روی نداده بود.

از سوی دیگر یکی از افسران پلیس عراقی هم در رابطه با انفجار سومی که در جنوب بغداد روی داد، گفت: تاکنون آمار اولیه از کشته شدن سه شهروند عراقی در این انفجار تروریستی حکایت دارد، وبیش از ۱۳ نفر دیگر هم زخمی شدند، انفجار مذکور در منطقه الرشید بغداد و در یک بازار محلی روی داد.

از سوی دیگر چندی قبل هم انفجار چهارمی در منطقه الحبیبیه در شرق بغداد روی داد که گفته می شود، در این انفجار تروریستی هم شماری از شهروندان عراقی کشته و زخمی شدند.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این انفجارهای تروریستی را برعهده نگرفته است، اگر چه تمام نشانه های موجود حکایت از دست داشتن سازمان تروریستی داعش در این حملات دارد.

تا به امروز و طی حملاتی که در این ۶ روز گذشته در بغداد و اطراف این شهر روی داده، دستکم ۱۰۰ شهروند عراقی کشته شده و دهها نفر دیگر هم زخمی شدند.

بیشترین موج این انفجارها و شدیدترین آنها در روز چهارشنبه هفته قبل روی داد، که دستکم ۹۴ کشته برجای نهاد، در آن روز تروریست ها مناطقی را در شمال و شرق و غرب بغداد منفجر کردند.