جمعی از اندیشمندان مسلمان امروز ( سه شنبه) در واشنگتن دور هم جمع می شوند تا در موضوع اسلام هراسی و راهکاری سیاسی مقابله و برون رفت از آن، به تبادل آراء و نظرات بپردازند.

به گزارش پرس شیعه؛ جمعی از متفکران و اندیشمندان مسلمان امروز (سه شنبه) در “واشنگتن” دور هم جمع می شوند تا در مورد “اسلام هراسی”، علل و راهکارهای مقابله با آن به تبادل آراء و نظرات بپردازند.

در این نشست، پروفسور «انس بایراکلی» یکی از اساتید برجسته دانشگاه های “ترکیه” و “آلمان” و یکی از نویسندگان گزارش اسلام هراسی در سال ۲۰۱۵، به ایراد سخنرانی خواهد پرداخت.

سخنران دیگر این هم اندیشی، دکتر «فرید حافظ» از دانشگاه “سالزبرگ” و یکی دیگر از نویسندگان گزارش اسلام هراسی سال ۲۰۱۵، خواهد بود.

این نشست به بررسی جایگاه اسلام هراسی، بیگانه هراسی و نژادپرستی در میان ۲۵ کشور تحت نظارت اتحادیه اروپا و نیز ایالات متحده آمریکا خواهد پرداخت.

گفتنی است در این نشست یک روزه گزارشی از جریانات رو به فزونی اسلام هراسی قرائت خواهد شد و در پایان، شرکت کنندگان به تبادل آراء و نظرات در مورد راهکار های سیاسی و اجتماعی برون رفت از این معضل خواهند پرداخت.

بسیاری از متفکران و اندیشمندان مسلمان بر این باورند، گسترش اسلام هراسی در سال ۲۰۱۶ نسبت به سال گذشته میلادی، سه دلیل عمده دارد که عبارتند از:

۱- بحران پناهجویان و آوارگان سوری و عراقی که به کشور های اروپایی سرازیر شده اند و این کشورها این را به عنوان مشکلی برای خود متصور هستند.

۲- جنایات و حملات انتحاری و تروریستی که گروه تروریستی تکفیری داعش در کشور های اروپایی صورت داده است.

۳- نزدیک شدن به فصل انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و ظهور و حضور برخی نامزدهای افراطی همچون «دونالد ترامپ» در عرصه این انتخابات.